Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)

cropped Screenshot 15 e1580206351821 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)

Вчора, 27 січня, в Україні та світі вшановували міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. В одному із найстаріших міст Білорусі Гродно актори фрік-театру “Гексоген” по-особливому виразили свої почуття до цієї трагедії. Вони одяглися в костюми в’язнів гетто і мовчки пройшли по центру Гродно. Такий перформанс організували, щоб нагадати городянам про загиблих в таборах смерті співвітчизників.

У минулому 2019 році в цей день Hrodna.life разом з фрік-театром провели екскурсію по території гродненського гетто. Цього ж року актори вирішили зробити “мовчазний” перфоманс, а спільну екскурсію перенести на березень.

Screenshot 9 1 1024x639 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)

Керівник фрік-театру “Гексоген” Василь Калач зазначив, що перформанс – це данина пам’яті гродненцям, загиблим в таборах смерті під час Другої світової.

«Ми, артисти фрік-театру “Гексоген“, не іудеї. Тема жертв Голокосту – лише частинка нашої роботи. Але Гродненське гетто – історична реальність нашого міста. Свідоцтво болю, крові, бруду і сліз. Свідоцтво жахливих злочинів озвірілих фанатиків. Свідоцтво внутрішнього героїзму жителів Гродно – євреїв-жертв Голокосту і тих, хто, ризикуючи життям, рятував їх після розформування гетто.

Screenshot 23 1024x640 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)

Ми не вміємо писати статті, працювати з архівами, влаштовувати маніфестації. Ми вміємо інше. Ми вміємо зануритися в спогади. Пропустити через свою душу. І прожити для тих, хто на нас дивиться все те, про що глядач може навіть не здогадуватися. І ми робимо це.

Нам не все одно. Це історія нашого міста. Це те, що не повинно повторитися. І ми намагаємося донести НЕ голу інформацію, але співпереживання. Переживайте разом з нами», – закликали актори.

Screenshot 12 1024x637 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 13 1024x643 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 23 1024x640 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 25 1024x640 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 19 1024x638 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 24 1024x644 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)
Screenshot 6 1 1024x644 - Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Хода-спогад жертв Голокосту. В білоруському Гродно нагадали історію місцевого гетто(ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*