Хворі діти зароблятимуть гроші на ремонт своєї творчої майстерні у Бердичеві (ВІДЕО)

maliun 777x437 - Хворі діти зароблятимуть гроші на ремонт своєї творчої майстерні у Бердичеві (ВІДЕО)

«Є діти з аутизмом, сонячні діти, з ДЦП і різними генетичними захворюваннями. Насамперед діти мене вчать, не я їх, а вони мене вчать десь якісь стандарти свої рушити, бути ще більш креативнішою», – розповідає Анастасія Вігінська, ідейник студії розвитку особливих дітей «Ти творець».

Бердичівлянка Анастасія Вігінська вже пів року проводить для хворих дітей безкоштовні майстер-класи з малювання. З народженням донечки з важким діагнозом жінка на власному прикладі відчула, наскільки важливо розвивати дитину. Освіта художника-дизайнера, каже, спонукала самій спробувати допомогти їм цікаво розвиватись.

«Я знаю, що в таких мам немає лишніх грошей на освіту дітям. Звичайно, я не хочу, щоб це їм щось коштувало. Хочу, щоб вони просто так водили їх, щоб була можливість водити. В нас є так звані точечні спонсори, які завжди допомагають нам матеріалами: це фарби, папір», – каже Анастасія.

На базі міськрайонної громадської організації “НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ НЕПОВНОСПРАВНИХ ДІТЕЙ “НАСІННЯ НАДІЇ” регулярно заняття відвідує близько 20-ти дітей зі 140-ка, які є на обліку. Дехто з них вчився елементарному: тримати пензлик, занурювати його у фарбу, малювати прості фігурки. А вже сьогодні ці діти більш впевнені на улюблених заняттях. Як от  6-річний Женя. Попри діагноз аутизм хлопчик знайшов себе у малюванні.

«В Жені така особливість, в нього порушене мовлення, він не може висловитись ніяк. Тільки малюванням своїх емоцій, почуттів. Тільки малюючи він може розкрити свої страхи або розповісти про свої радості», – розповідає Тетяна Масан, мама особливої дитини.

Жінка помітила: малюючи син почав слухати поради і прислуховуватись до них. Раніше малював космос і підводний світ. Зараз хлопчик любить  яскраві кольори і залюбки малює на будь-яку тему.

«Вона може знайти підхід до будь-якої дитинки з будь-якими проблемами освітніми, вона вміє відкорегувати за допомогою мистецтва будь-які вади в розвитку дитини. Кожна дитинка має можливість створити свій власний шедевр і потім з них створюється виставка і дитинка відчуває себе щасливою. Це дуже важливо для батьків бачити, що його дитина щаслива і очі світяться від радості», – додає Тетяна.

Навчатись малюванню дітям доводиться в орендованому приміщенні, яке давно потребує ремонту. Тут постійно під час дощів і снігів мокріють стіни, їх роз’їдає грибок і сирість. Фарба лущиться і немає витяжки для провітрювання. Батьки готові власними силами утеплити приміщення, проблема лиш у матеріалах. З витяжкою на це треба близько 10-ти тисяч гривень.

«Ми не хочемо просити у людей ці гроші, ми хочемо заробити їх. Це буде благодійний аукціон у «Фейсбуці», людина може придбати таку картину. А дитині головне не вартість цієї картини, а що я щось можу, заробити кошти тим, що я вмію», – каже Анастасія.

Попри умови роботи Анастасія радіє, адже заняття мають результат для дітей, впливають на їхній розвиток, посидючість, уяву. З роботами вони вже відвідали 2 фестивалі у Києві, де показали своє дитяче мистецтво, яке дається їм нелегко.


Будьте першим, хто прокоментував "Хворі діти зароблятимуть гроші на ремонт своєї творчої майстерні у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*