Кіберполіція викрила аферистів, які ошукали «інвесторів» ЄС на сотні тисяч євро

Починаючи з 2019 року шахраї створили понад 100 веб-ресурсів, на яких пропонували потенційним інвесторам можливість отримання великих прибутків від інвестування в криптовалюту та торгівлю цінними паперами на віртуальних фінансових ринках.

Для спілкування з інвесторами аферисти створили call-центри на території України та Грузії, де працювали сотні осіб. Фігуранти обирали операторів з володінням іноземними мовами і навчали їх використовувати методи соціальної інженерії при спілкуванні з клієнтами. Аферисти переконували громадян робити великі інвестиції, обіцяючи значну вигоду.

Крім того, для здійснення фінансових операцій зловмисники переконували жертв встановити спеціальне програмне забезпечення. За допомогою цього програмного забезпечення вони отримували віддалений доступ до комп’ютерів потерпілих і виводили їхні заощадження на рахунки, які були під їхнім контролем. Жертвами ставали переважно швейцарські та німецькі інвестори.

Оперативники Департаменту кіберполіції та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, спільно із колегами з Євроюсту та Європолу, із залученням правоохоронців Грузії, Німеччини та Швейцарії провели багаторівневу міжнародну операцію зі знешкодження транснаціонального злочинного угруповання.

Наразі на території країн ЄС заморожено активи організаторів злочинного угруповання у понад 20 країнах. 

Нагадаємо, продавали неіснуючі авто прикриваючись ЗСУ: кіберполіція викрила шахраїв.

Будьте першим, хто прокоментував "Кіберполіція викрила аферистів, які ошукали «інвесторів» ЄС на сотні тисяч євро"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*