INNA BILA
IT LAB STUDIO
HOVER

Кому дісталось комунальне майно Бердичівського району і на що прийде нова районна рада?

Still1212 00000 1 777x437 - Кому дісталось комунальне майно Бердичівського району і на що прийде нова районна рада?

Бердичівський район на порозі початку нової історії: сесію новообраних депутатів 8-го скликання мають провести наступного тижня. А от депутати 7-го скликання, здається, не лишили їм «поля» для роботи, бо майно комунальної власності поділили між утвореними громадами на базі району, а державні субвенції уже йтимуть напряму у населені пункти. Як пояснив голова ради Максим Самчик, майно взяте на баланс 4-ма об’єднаними територіальними громадами. Та про усе по порядку.

«Старі» депутати райради, які працювали 5 років, зустрілись у четвер на 43-тю позачергову сесію, де свої повноваження склав голова Бердичівської районної ради Максим Самчик. Причина, пояснив чоловік, обрання його головою Райгородоцької ОТГ, мовляв, треба вже починати там працювати.

Still1212 00001 300x169 - Кому дісталось комунальне майно Бердичівського району і на що прийде нова районна рада?

Максим Самчик каже: КУ «Районний інклюзивно-ресурсний центр» і КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської районної ради юридично переходять в Райгородоцьку громаду. Причина – решта громад уже створили і зареєстрували в себе ЦПМСД, а в Райгородоцькій громаді такого немає досі. Тому він перепідпорядкований цій ОТГ. Щодо інклюзивно-ресурсного центру, який знаходиться в районній поліклініці, то це бюджетна установа, яка залишається працювати для всіх, хто потребує допомоги фахівців. Але зареєстрований він буде також в Райгородоцькій громаді. Максим Самчик каже: жодна з ОТГ не була проти.

З приводу іншого комунального майна, пояснює він, прийнято рішення розділити все порівно між Семенівською, Райгородоцькою, Швайківською і Гришковецькою громадами. Це стосується і дитячого оздоровчого табору «Березовий гай», і стадіону, що знаходяться на території села Скраглівка.

Still1212 00002 300x169 - Кому дісталось комунальне майно Бердичівського району і на що прийде нова районна рада?

Районна бібліотека буде ліквідована, а книжковий фонд поділять між ОТГ. Приміщення на вулиці Садовій, яке використовується і іншими районними структурами, у майбутньому, каже Максим Самчик, найімовірніше, буде продано. Дитячу районну бібліотеку передали Гришковецькій громаді, адже вона знаходиться у них територіально.

Зі слів Максима Самчика, приміщення Бердичівської районної ради також тепер належить 4-ьом громадам: будівля пропорційно поділена відповідним рішенням депутатів. Цим же рішенням районна рада вийшла зі складу засновників «Районного малого комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства». Частина приміщень районної ради уже передана в оренду громадам, їх, каже чоловік, ОТГ винаймали і раніше.

Та віднині в оренді і кабінет голови райради. Його орендує голова Райгородоцької ОТГ Максим Самчик.

Новостворена районна рада, каже він, матиме можливість користуватись вільними приміщеннями, залою засідань. Ці питання, переконує, реально вирішити за помірну плату чи за сплату комунальних послуг/енергоносіїв. Голова нової Бердичівської районної ради, говорить Максим Самчик, розміститься у кабінеті навпроти нього. Штату в раді великого не буде, адже не зрозуміло взагалі, з чого, як і ким фінансуватиметься районна рада з нового року.

«Ніхто не знає, чим буде займатися районна рада, які її фінансові можливості. Сьогодні бюджет районної ради формувався з надходжень семи сільських рад необ’єднаних. Нині вони об’єднані. Значить джерел фінансування немає і відповідних ініціатив у Бюджетному кодексі, у Верховній Раді – нема, немає жодного проекту закону, який би передбачав фінансування районних рад. Наскільки я знаю, районні ради, які приєднуються – Ружин, Андрушівка – вони все майно передали уже на ОТГ. Те ж саме, що ми зробили. Тобто, вони приходять з нулем не тільки по майну, а ще й по фінансам», – говорить уже колишній голова Бердичівської районної ради, а наразі очільник Райгородоцької ОТГ  Максим Самчик.Будьте першим, хто прокоментував "Кому дісталось комунальне майно Бердичівського району і на що прийде нова районна рада?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*