Від початку війни багато що змінилося. За останній рік українці довели, що ми мужня сильна згуртована нація. І якщо ще рік тому, через надмірну довіру та необережність, ми дозволили ворогу перетнути наш кордон, то сьогодні ми впевнено гонимо його з нашої землі.
Досвід був важким, але уроки взято до уваги. І вже сьогодні можна впевнено сказати, що знову зайти з білорусі ворог не зможе. Полісся тримає оборону: облаштовуються фортифікаційні споруди, мінуються підходи, створюються нові потужні бригади захисту. Так лише поліський прикордонний регіон цього року підкриплено двома новими бригадами: 13 окремою єгерською бригадою та 88 окремою механізованою бригадою.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-05.jpg)
Поки сама білорусь загрози для України не несе, однак її союзництво з росією дозволяє російським військам почуватися на території сусідньої держави неначе в себе дома. Для України це є потенційною загрозою повноцінного військового вторгнення, враховуючи постійні диверсійні операції росіян.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-05-2.jpg)
Саме тому для захисту північного кордону наразі формується військове з’єднання, яке зможе фахово протистояти цим викликам у лісовій та болотистій місцевості, вести боротьбу з диверсійно-розвідувальними силами та іншими збройними формуваннями агресора.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-04-2.jpg)
Нові бригади комплектуються військовослужбовцями контрактної служби та мобілізованими, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких споріднена зі специфікою бригади. Зокрема, мисливцями, єгерями, співробітниками лісових господарств. Кістяк вже сформований з офіцерів та сержантів Сил спеціальних операцій, військової розвідки та операторів БПЛА.
Наразі бригади вже проходять бойове злагодження, готуючись відбити можливий наступ з Півночі, тим самим підсилюючи Поліський район оборони.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-04-3.jpg)
На озброєння бригад продовжує надходити озброєння від союзників.
Днями Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв зазначив, що наші війська повністю готові для відбиття нападу з території білорусі у випадку, якщо ворог вирішить піти в наступ.
Попри заяви білоруського самопроголошеного президента, Україна ніколи не готувала і не готує напад на білорусь. Однак українці точно не допустять повторення подій у лютому 2022 року.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-04.jpg)
Поповнити сили новостворених бригад можна приєднавшись до 13 окремої єгерської бригади та 88 окремої механізованої бригади. Для цього потрібно звернутися до адміністраторів групи у facebook та заповнити гугл-анкету, яку вам відправлять адміністратори.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-24_14-18-05-3-1.jpg)
Будьте першим, хто прокоментував "Кордон України з білоруссю під надійною охороною: для захисту Полісся сформовано нові бригади"