Коронавірус повертається: світом шириться новий небезпечний штам

Коронавірус повертається: світом шириться новий небезпечний штам

Останнім часом мешканці України та світу вже рідко згадують про коронавірус. ВОЗ вже оголосила про завершення пандемії, та й в Україні нарешті повністю скасували карантинні обмеження. Все тому що вірус природньо мутував у простіші та легші за перебігом штами.

Однак раптово у низьці країн було зафіксовано новий варіант коронавірусу – ВА.2.86, який отримав назву “Пірола”.  Вважається, що він є підштамом “Омікрона”. Щоправда в рази заразнішим та небезпечнішим.

При цьому вже заявлено, що наявні вакцини та отриманий попередньо природній іммунітет можуть бути не достатньо ефективними у боротьбі з цим штамом коронавірусу. У країнах, де зафіксували появу “піроли” зросла кількість важкохворих, а також кількість смертей від ускладнень. Причиною такого сплеску коронавірусної хвороби в Європейському центрі профілактики та контролю захворювань назвали сезон відпусток та подорожей, а також ослаблення імунного захисту в населення.

Наразі у зв`язку з високим рівнем заразності ВООЗ зарахувала “Піролу” до категорії штамів, “за якими спостерігають”.

До основних симптомів “Піроли” відносяться:

  • Підвищена температура тіла;
  • кашель;
  • лихоманка;
  • втрата смаку або нюху.

Відтак медики радять усім, у кого з`явилися вказані симптоми, уникати контактів принаймні 5 наступних днів. А у ВОЗ тим часом готуються знову запроваджувати тотальне тестування та карнатинні обмеження.

Будьте першим, хто прокоментував "Коронавірус повертається: світом шириться новий небезпечний штам"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*