Короновірус: другий тиждень карантину у Бердичеві & коментарі лікарів (ВІДЕО)

«Зараз є сезонні захворювання на вірусні інфекції, то в основному жаліються на нежить, першіння в горлі, покашлювання і температуру до 37,5», – розповідає Ольга Бузовська, приватний сімейний лікар.

Ольга Бузовська – приватний сімейний лікар у Бердичеві. Жінка каже: пацієнти налякані поширенням і наслідками коронавірусу у світі. Тому частіше консультуються телефоном. Дотримання карантину, каже вона, життєво необхідно для всіх. В першу чергу – щоб не заразитись самим і не рознести вірус для інших.

«З моменту потрапляння вірусу в організм і до моменту, коли в людини проявляються перші симптоми, проходить до 2 тижнів. Людина ще навіть не знає, що вона вже захворіла, ще симптомів немає, а вона уже заразна», – говорить пані Ольга.

20-го березня до міської лікарні Бердичева госпіталізовали 56-річну жінку, яка 16 березня повернулась із Франції.

«Стан її здоров’я уже вчора був задовільний, температура нормальна, скарг не виказувала. 21 числа в суботу відправили результати змивів із слизових носоглотки у вірусологічну лабораторію. Чекаємо результат тесту», – каже директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова.

Згодом стало відомо, що коронавірусу у жінки не виявили. Головний лікар міської лікарні каже: на перший час медики забезпечені усім необхідним із засобів захисту. Ольга Бузовська додає: ціни на них невпинно ростуть.

«Ціна піднялась на засоби захисту буквально протягом тижня у 3 рази. Якщо я замовляла захисний костюм, який коштував тиждень тому в районі 180-200 гривень, то зараз такий самий коштує 600-750 гривень. Ціни ростуть з кожним днем», – каже вона.

З метою запобігання поширенню коронавірусу комісією з надзвичайних ситуацій прийнято рішення з 24-го березня припинити рух громадського транспорту у місті. Поки до 3-го квітня.

«Як частина водіїв, так і більшість пасажирів відвідують громадський транспорт без засобів санітарного захисту, подекуди є автобуси, які перевозять більше пасажирів і не по вині водіїв, а тому що не всі пасажири хочуть дослухатись до рекомендацій», – говорить заступник міського голови Сергій Онофрійчук.

Доставку працівників на роботу і з роботи тепер має організувати підприємство, де люди працюють.

«Прийнято рішення про заборону функціонування служб таксі у разі невикористання засобів індивідуального захисту як водіями, так і пасажирами», – додає він.

Є у комісії зауваження до санітарного забезпечення різних закладів, які наразі працюють. Якщо вони не виправляться, кажуть, будуть оштрафовані. Відтепер через карантин заборонено функціонувати спортивним і дитячим майданчикам. А багато магазинів перейшли на доставку товарів покупцеві додому. Деякі підприємці запропонували пошити захисні маски для міста.

«В обсягах 25-30 тисяч масок пошити. Це багаторазові 6-шарові маски, які можна використовувати протягом дня», – каже міський голова Бердичева  Василь Мазур.

Маски, зауважують лікарі, треба одягати усім, хто виходить на вулицю. За відсутності в аптеках їх можна пошити, але у них обов’язково має бути 6-8 шарів марлі.

«Короновірус – це не вірус грипу, він дуже стійкий на поверхнях. Він може зберігатися в залежності від того, на яку поверхню потрапляє – метал, дерево, папір, – до 3 діб. Вірус дуже стійкий. Тому дійсно потрібно все, що ми приносимо з магазину – упаковки з молоком, кефіром – потрібно мити», – пояснює лікар Ольга Бузовська.

В міськраді кажуть: прикордонники вже повідомляють поліцію і медиків про бердичівлян, які перетнули кордон України. Інколи про них анонімно інформують сусіди, які побоюються заразитися небезпечною недугою. Якщо у людей є зауваження на рахунок прибирання під’їздів, чиновники радять звертатись до балансоутримувача чи на гарячу лінію в міськраді 15-05. Якщо ж вас обурює розгулювання вулицями прибулих в Україну – просять звертатись до поліції.

Будьте першим, хто прокоментував "Короновірус: другий тиждень карантину у Бердичеві & коментарі лікарів (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*