Короновірус: нові підозри, можливість купити продукти і гроші для медиків у Бердичеві | Times ZT

Короновірус: нові підозри, можливість купити продукти і гроші для медиків у Бердичеві

У Бердичеві 17-річний хлопець – новий підозрюваний у захворюванні на короновірус. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик. Він розповів: це студент, який контактував із студентами-іноземцями. Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова телефоном розповіла журналістам: експрес-тест на коронавірус хлопцеві зробили, він показав негативний результат. Студент поступив до лікарні вранці 24 березня. За рентгенівським знімком лікарі діагностували в нього запущену пневмонію. Також відомо, що хворий протягом декількох днів займався самолікуванням. Окрім цього пацієнта у закладі поки немає хворих з підозрою на коронавірус.

У Бердичеві місцем для ізоляції тих людей, котрі контактували з хворими на коронавірус, стане обласний госпіталь для ветеранів війни. Це телефоном журналістам підтвердив головний лікар Павло Журбенко. Раніше про це заявив   і Микола Суслик: «На сьогодні ми ще звільняємо госпіталь для ветеранів війни для резервування його для контактних осіб. У всіх районних поліклініках планові прийомі закриті. Лікарні працюють у звичному режимі, але терапевтичні відділення звільняються на випадок обсервації для контактних осіб». Як забезпечені працівники госпіталю засобами індивідуального захисту та яка подальша доля закладу з’ясовуватимемо у головного лікаря напряму у наступних матеріалах.

Чи є у Бердичеві через впровадження карантину і закриття ринків потреба у продуктах? Ні у міськвиконкомі, ні в найбільших торгових мережах міста про це не говорять. Навпаки, кажуть, мають широкий асортимент продуктів харчування. Черги до супермаркетів щодня можна бачити немалі. Поки одні з них заявили на всю країну про підвищення цін начебто через їх зростання від постачальників, то інші у Бердичеві заспокоюють і зазначають про незначне подорожчання на окремі продукти. Решта, мовляв, у ціні не зросла. Відповідні повідомлення супермаркет виставляє на сторінці у соцмережі, де розповідає про товари, які користуються найбільшим попитом. Серед них гречка. Тут же можна знайти повідомлення про те, що без захисних масок і гумових рукавичок до магазину не впускатимуть. Інший супермаркет вивісив на дверях оголошення про те, що з 24 березня щодня з 9 до 10 ранку заради додаткового захисту людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями та ветеранів обслуговуватимуть тільки їх.

Разом з тим у Бердичеві в Фейсбук створили групу «Бердичівський базар». Сайт https://www.rio-berdychiv.info/ повідомляє: «Тут підприємці, продавці і ті, хто надає певні послуги, мають змогу запропонувати бердичівлянам та жителям району товари з доставкою. Лише за день існування цієї групи приєдналося дуже багато учасників. Одні – пропонують продукти і товари, інші – цікавляться цінами та домовляються про купівлю. Найбільше, звісно ж, це стосується продуктів харчування. Чимало розміщено оголошень про продаж м’яса, олії, яєць, овочів та фруктів, молока та молочних продуктів, круп та насіння, цукру, борошна і дріжджів, на які є попит серед населення, адже люди активно цікавляться, питають ціну і замовляють вже в особистому форматі. Крім того, людям пропонують і одяг та взуття, як доросле, так і дитяче, дитячі іграшки, натуральне мило і побутову техніку, а також маски, які нині більшість шиє власноруч вдома».

Щоб зняти емоційну і психологічну напругу серед населення, зробив заяву і міський хлібзавод: «Друзі, як і всі, ми стурбовані ситуацією, що склалася з поширенням коронавірусу і з великою відповідальністю ставимося до заходів безпеки. З уведенням карантину попит на хліб в Україні зріс мало не на третину.

Кожен наш співробітник перед входом на територію хлібозаводу проходить зовнішній огляд та спеціальну стерильну обробку рук. Дезінфікуємо всі столи, дверні ручки та робочі поверхні. Ми забезпечили персонал засобами захисту та провели інформативний інструктаж. Посилили контроль якості нашої продукції і велику увагу приділяємо цілісності упаковки кожного нашого виробу та сировини, що нам постачають. Хлібозавод працює у звичному режимі, так що хліба вистачить усім».

24 березня у Бердичівській міській раді депутати зібрались на 63 позачергову сесію, щоб фінансово допомогти медикам. На офіційному сайті міста повідомляється: зокрема на заробітну плату з нарахуваннями виділять 1 600 000 грн; на придбання постільної білизни – 190 000 грн; на придбання комплектуючих для кисневого обладнання – 206 000 грн. (150,0 тис. – придбання; 56,0 тис. – монтажні роботи).Також місто придбає 2 апарати штучної вентиляції легень, 2 монітори пацієнта, 2 шприцеві дозатори, кисневий концентратор та стерилізатор паровий. На це піде 1 500 000 грн.

Разом з тим з бюджету спрямують 168 100 грн. на реконструкцію частини 1-го поверху операційного корпусу.

Також депутати розглянули проекти, що стосувалися фінансової допомоги пожежним (175,0 тис. грн.), підрозділам Збройних Сил України (4-м військовим частинам та військкомату – загальна сума 550,0 тис. грн.), Бердичівському ВП ГУНП у Житомирській області (100,0 тис. грн.) та місцевому управлінню СБУ (50,0 тис. грн.)

«Окрім того 100,0 тис. грн. виділили для МКАРС на придбання деззасобів та засобів особистого захисту. А ще 145,0 тис. грн. місто витратить на придбання продуктів харчування на випадок звернень громадян, котрі знаходяться у скрутному становищі», – повідомляє джерело.

Будьте першим, хто прокоментував "Короновірус: нові підозри, можливість купити продукти і гроші для медиків у Бердичеві"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*