«Крилата Шиповка»: що об’єднало у Бердичеві дітей з усієї Житомирщини? (ВІДЕО)

Більше двох сотень учасників змагання з спринтерського бігу «Крилата Шиповка» приїхали у Бердичів. Усі вони – діти, які обрали для себе улюблений вид спорту. Спринтерський біг, пояснюють, це той, де кожен спортсмен біжить своєю доріжкою і не заважає суперникам.

«Спринтерський біг – це дистанції невеликого розміру – 100-200 метрів. І на дуже великій швидкості треба їх бігти, я в цьому більший професіонал, ніж в іншому», – розповідає житомирянка Ксенія Кемка, майже 3 роки займається бігом.

«Треба зробити не фальшстрарт, бути уважним і головне іти до своєї цілі», – додає житомирянка Христина Якубець, бігає 10 місяців.

Дощ на старті змагань, кажуть, трохи збентежив. Але бігли попри погоду.

«У мене трохи може бути гірший результат, бо дощ сильний був і в мене ноги скользять, не дуже добрі результати виходять», – додає Ксенія Кемка.

Що ж таке «Крилата Шиповка» розповідає організатор змагань, Олімпійська чемпіонка Юлія Олішевська.

«Крилата Шиповка проводилась 25 років тому – останні змагання, ми там не приймали участь, було багато організаторів, спортсменів. «Крилата Шиповка» приймає таку місію – швидше, вище, біжить, летить, пригає. Тому вона з крилами – так називається», – каже Юлія Олішевська.

На бігових доріжках не тільки спортсмени, а й ті, хто ходить лише на шкільні уроки фізкультури. Це відкриті обласні змагання, в яких беруть участь і діти з Бердичева та сіл Бердичівського району.

«Ідеологія наших змагань – долучити якнайбільше молоді, щоб вони займалися спортом, показували результати і представляли наше місто на теренах області і України в цілому. Головне, щоб спорт у Бердичеві розвивався і Федерація легкої атлетики Бердичева докладе до цього максимум зусиль», – розповідає Богдан Коляда, президент Федерації легкої атлетики міста Бердичів.

В’ячеслав Олішевський сьогодні суддя змагань. Каже: це більше свято, ніж боротьба за першість. Так хотіли мотивувати дітей займатися спортом у будь-яку погоду. І сильні учасники після сто- і двохсотметрових забігів уже є.

«Приїхав Коростень – сильна команда, Житомир привіз більше малечі перспективної Більш дорослі 2004-2005 роки будуть змагатись, це Коростень і Бердичів на дистанції 400 і 100 метрів», – говорить В’ячеслав Олішевський, суддя змагань.

Юлія Олішевська і сама займається спринтерським бігом, тож знає, що потрібно для гарного результату на доріжці.

«Деякі елементи взяла з чемпіонатів світу, Європи, з Олімпійських ігор. Такі як палатка для масажу, є талісман наших змагань, кол-рум, хотілось донести дітям оцю всю красу змагань, офіційність, щоб вони відчули себе великими спортсменами», – говорить Юлія Олішевська організатор змагання.

Зняти стрес і напругу всього тіла після бігу допомагають масажисти. Підлітки, кажуть, трохи соромляться до них йти, дорослі спортсмени б у черзі стояли.

«Ми їм елементи тайського масажу робимо, адаптовані під спортсменів. Цього мене навчили на забігу в Києві – масажний патруль знаменитий – і от я зараз ці прийоми на них через одяг, не роздягаючи – просто таке лімфодренажне проминання м’язів», – каже Наталія Ніколайчук, масажист.

Артур Ейсмонт із Коростеня поки ще не знає, що дощ його не підвів і він стане одним з переможців змагань. Хлопець каже: біг впливає на характер.

«Спринтерський біг – це бувають різні випадки, іноді свідомість втрачають, бувають судороги схватять і падають просто на доріжці. Які правила? Пробити розтяжки, бігати кроси, щоб була витривалість – запас на дистанцію 400 метрів», – – каже коростенець Артур Ейсмонт, бігає 2,5 роки.

Його товариш Ілля здолав 400 метрів третім і ділиться враженнями.

«Настрій нормальний, почуваюсь 50 на 50, бо зразу різко побіг, якби б не так різко побіг, то, може, кращий результат був. Я третій», – каже коростенець Ілля, учасник змагань.

Призи для бігунів «Крилатої Шиповки» приготували партнери і спонсори змагань. На кожній дистанції свої переможці з різних міст області. Вони отримують грошові винагороди, медалі, солодощі, морозиво. Є і подарунки для тренерів чемпіонів змагань. Одна з таких – Світлана Романенко, яка привезла 18-ро своїх вихованців із Коростеня.

«Я задоволена, задоволені діти. Дуже отримали море емоцій, гарне свято зробили. Нові знайомства, досвід отримали», – каже Світлана Романенко, тренер з легкої атлетики.

На думку організаторів, «Крилата Шиповка» обов’язково стане традицією для Бердичева. Змагання вдосконалять і обіцяють додати дистанцій, а, можливо, і перешкод для того, аби спринтерський біг став ще більш видовищним і захоплюючим.

Будьте першим, хто прокоментував "«Крилата Шиповка»: що об’єднало у Бердичеві дітей з усієї Житомирщини? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*