Кримчани в Астані вишикувалися до посольства України: хочуть обміняти російські документи на українські 

21 вересня путін оголосив про часткову мобілізацію на росії. За ці два тижні в рф мобілізували майже 200 тисяч м’яса. Мобілізація дісталася й окупованого Криму, де зачепила не стільки росіян, як кримських татар. Відтак, кримчани тікають до Казахстану, де намагаються в посольстві України змінити російські документи на українські. В Астані вишикувалася черга не лише з чоловіків, а і жінок з дітьми.

Окрім цього, деякі кримські татари хочуть зробити український закордонний паспорт, аби далі тікати в країни Європи в пошуках прихистку. 

Усі вони заявляють, що «не хочуть воювати, бо віруючі». Також додають, якщо Україна відмовить в допомозі з оформленням документів – «буде некрасиво». 

«Багато хто з нас не хоче воювати. Ми, мусульмани, завжди сповідуємо мир», – каже чоловік з черги до посольства.

«Якщо Україна відмовить, буде некрасиво. Ми з дітьми приїхали. Ми у воріт своєї Батьківщини. Ми не вважаємо росію своєю сім’єю, це країна окупантів, яка нашкодила всьому світу і шкодить досі. Якби все робила добре, можливо, ми б не виїжджали», – додав ще один «перевзутий».

Виходить, якби росія не стала вигнанницею в усьому світі і не почала мобілізацію свого ж населення, то втікачі б спокійно жили під крилом Кремля, а тепер, коли можуть призвати, різко захотілося українські документи і щоб прихистили? 

Натомість, консул України в Казахстані заявив, що українське посольство намагатиметься допомогти всім, чим зможе, незалежно від того, які у них є документи. Отже, і російський туалетний папір – прийматимуть.

Проте він додав, що якщо кримчани надають паспорт громадянина України, і з громадянства України не виходили, то вони автоматично вважаються громадянами України. 

 За матеріалами Радіо Азаттик.

Нагадаємо, росіяни почали масово продавати свої квартири в Криму.

Будьте першим, хто прокоментував "Кримчани в Астані вишикувалися до посольства України: хочуть обміняти російські документи на українські "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*