«Кульгаві кобили»: Зеленський хоче «пристрелити» Богдана, Гончарука, Пристайка і багатьох міністрів

Політичний скандал, пов’язаний з так званими «плівками Гончарука», набирає обертів. Нагадаємо, 15 січня 2020 року невідомі особи опублікували аудіозаписи, зроблені під час робочої наради у прем’єр міністра України. На цих записах, зокрема, Олексій Гончарук визнав, що є «повним профаном в економіці». Окрім того, у присутності інших членів уряду та голови Нацбанку – О. Гончарук видав декілька дуже сумнівних характеристик Володимиру Зеленському. За які президент, м’яко кажучи, міг і образитися.

Більшість «глядачів у залі» одразу помітила, що за скандалом стирчать великі волохаті вуха олігарха Ігоря Коломойського. Зокрема, на це вказувала колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарєва. На її думку, головним об’єктом скандалу був якраз не прем’єр, а Наталя Рожкова, яка зараз очолює Національний банк і фігурує на «плівках Гончарука». Н. Рожкова – один з безпосередніх виконавців націоналізації «ПриватБанку». Від якого І. Коломойський не збирається відмовлятися.   

Одразу після публікації записів Гончарук зробив ще один дивний вчинок: поклав Зеленському на стіл заяву про відставку. Чим викликав додаткову критику з «глядацького залу» – оскільки прем’єр-міністра в Україні звільняє Верховна Рада, а не президент. Розлючений Зеленський наказав голові СБУ за два тижні знайти виконавців та замовників брудної історії. Іван Баканов не зміг виконати наказ «любого друга дитинства» у вказані терміни. Але й не сидів, склавши руки. І зараз, здається, історія наближається до кульмінації.

Простий моніторинг медіа показав, що серед інших найбільш активно скандал розкручувала «Студія 1+1», яку прямо пов’язують з Ігорем Коломойським. Тобто, волохаті вуха навіть не намагалися замаскувати. Вочевидь, на думку Баканова, саме ця телекомпанія використала скандал в інтересах свого бенефіціара – і перетворила його на пряму медіа-атаку. І результати не забарилися: Служба безпеки України провела обшуки в офісі «Студії 1+1», а саме у студії Олександра Дубінського на вулиці Куренівській, 18. Обшукали також помешкання деяких працівників телекомпанії.       

Якщо хтось подумав, що ці екстраординарні заходи покликані врятувати честь прем’єр-міністра – то дуже помилився. Баканов рятує честь Зеленського. Держава, в якій безкарно прослуховують вищих осіб – грубо компрометує перш за все «слугу народу» №1. Олексій Гончарук в очах Володимира Зеленського – «кульгава кобила». 4 лютого президент заслухав звіт прем’єр-міністра. Це своєрідний ритуал, після якого слід очікувати звільнення. Але це може статися не одразу. Зеленський доручив Гончаруку проаналізувати роботу уряду і підготувати відповідні структурні та персональні зміни. Цей «дембельський акорд» прем’єра може розтягтися на тижні і навіть місяці.

Схоже, Володимир Зеленський пішов ва-банк: з Банкової (вибачте за каламбур) він з великою ймовірністю викине й голову ОПУ Андрія Богдана. З Офісу Президента України також, без сумніву, вилетять і довірені особи Богдана. Чому? Перш за все, через «фактор Коломойського». Грубо кажучи, Баканов і Ко підозрюють, що головним працедавцем Богдана був і залишається скандальний олігарх. Зараз, коли між «любими друзями» Зеленського та оточенням Коломойського розпочалася конвенційна війна – а «плівки Гончарука» це пряме оголошення війни! – лише божевільний наважиться залишити чужого серед своїх.

Гостра взаємна неприязнь між Бакановим та Богданом доходила навіть до фізичних сутичок. Для Зеленського настав час обрати когось одного з-поміж них. Щоправда, інсайдери з ОПУ натякають, що Богдан, власне, не є учасником скандалу з «плівками Гончарука». Він, вірогідно, віддав би багато за те, аби ця історія взагалі не починалася. Але замовники скандалу, схоже, не надто переймалися долею Богдана, який став класичною жертвою «дружнього вогню»: коли стріляють ніби по ворогах, а влучають у своїх. За даними з ОПУ, у січні Богдан «заліг на дно у Брюґґе» – тобто, просто відсторонився від виконання своїх прямих посадових обов’язків.    

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко також серед перших у черзі на «виліт». Тут свої причини. Пристайко показав себе кволим та немічним в історії з українським літаком, збитим в Ірані. Його підлеглі у Тегерані примудрилися видати вкрай ідіотську заяву прямо у день катастрофи. Пристайко недостатньо енергійний і на інших важливих напрямках: російському, американському, білоруському, угорському, польському тощо. Злі язики також кажуть, що відомство Пристайка мало не «підставило» Зеленського в Ізраїлі. Лише в останній момент тверезі голови з української делегації зрозуміли, що Президентові України не слід брати участь у публічному бенефісі Путіна на тему Голокосту. Тому виникає риторичне запитання: навіщо тримати на посаді Пристайка – якщо функції міністра фактично виконує Єрмак, зовнішньополітичний радник Зеленського?

Президент вже розпочав кастинг і на інші міністерські посади. Прикметно, що в «оглядинах» беруть участь Баканов і Єрмак – а от Богдана там нема. Можна з обережністю прогнозувати, що на своїх посадах залишаться міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр культури Володимир Бородянський та ряд інших міністрів. Доля міністра оборони Андрія Загороднюка – під знаком запитання. Водночас Зе-команда активно шукає нові обличчя на посади віце-прем’єрів. А деякі міністерства, які раніше об’єднали – хочуть знову роз’єднати.

Зеленський все це хоче. Але чи зможе?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "«Кульгаві кобили»: Зеленський хоче «пристрелити» Богдана, Гончарука, Пристайка і багатьох міністрів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*