Культурний фронт: у Житомирі проводитимуть екскурсії для переселенців та військових (ФОТО)

«Сонячна Херсонщина», «Дивовижна Миколаївщина», а ще поїздки у Чорнобильську зону, екскурсії Житомиром та областю: до столиці древлян, маєтків і костелів, Коростишівського каньйону, замку «Радомисль», кам’яного села на Олевщині, в Овруч або Новоград-Волинський – це далеко не увесь перелік турів, які ще донедавна організовувала та проводила туристична агенція «Патріот».

Нині багато з цих міст та містечок знаходяться під посиленими обстрілами. Війна внесла свої корективи у спокійний та розмірений ритм українців, але навіть в такий період, переконаний житомирянин Сергій Дехтяренко, культурне життя зупинятися не повинно.

Наприкінці березня він анонсував проведення в місті безкоштовних екскурсій для переселенців, військовослужбовців (на ротації, лікуванні і реабілітації), а також усіх охочих. Наразі цю ініціативу вже підтримав засновник народного музею «Ремісничий двір», колекціонер старовини Федір Євтушенко, а також відгукнувся відомий лялькар Сергій Соловйов. Музей діє вже понад 15 років, там зібрано понад 20 тисяч експонатів, які представляють різні ремесла, а також історичні періоди –  старі великі верстати, знаряддя праці теслі, столяра, коваля, колекція сокир, молотків, ковадл, підков, плоскогубців, свердел, ламп, колекція годинників, фотоапаратів, посуду, одягу, іграшок, радіоприймачів, телевізорів, прасок, капелюхів, музичних інструментів. Аналогів такому закладу в Україні досі не існує.

«Поки мене не беруть в ЗСУ, разом з директором народного музею «Ремісничий двір» вирішили проводити безкоштовні екскурсії. У планах також культурні вечори з нашими місцевими бардами, поетами для поранених бійців, які проходять лікування в госпіталі, а також на окремій локації для всіх бажаючих. Крім цього, запрошуємо приєднуватися талановитих житомирян, які так само готові запропонувати культурну програму від себе, організувати виступи, майстер-класи, арт-терапію, пізнавальні групові заняття, тощо. З такими пропозиціями обов’язково звертайтеся до мене в приватні повідомлення у соцмережі», – пояснює директор ТА «Патріот» Сергій Дехтяренко.

Вже у квітні мають стартувати перші екскурсії. Зокрема, 8 квітня о 12:00 запланована екскурсія «Житомир – місто древнє», тривалість одна година. Місце зустрічі – біля каменю на Замковій горі. У разі повітряної тривоги, відзначають організатори, буде можливість переховуватися у підземеллях Житомира.

А вже 9 квітня у цей же час запрошує «Ремісничий двір» – на екскурсію і дегустацію трав’яного чаю, усе це займе до двох годин. Місце зустрічі – кінцева зупинка тролейбуса по вул. Богдана Хмельницького ( АЗС «ОККО»).

«Ми передбачаємо групи по 20-30 осіб, записатися можна попередньо, перейшовши у наш телеграм-канал – https://t.me/cultural_life_of_Zhytomyr. Там будемо публікувати також подальші анонси чи зміни до них. Запрошуємо усіх гарно й пізнавально провести час, нам є що показати і розказати про наше місто, його історію», – підсумовує Дехтяренко.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Культурний фронт: у Житомирі проводитимуть екскурсії для переселенців та військових (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*