coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models

«Квартал миротворчості»: у Житомирі запустили «гарячу лінію» для пошуку зниклих під час війни

Днями у Житомирі стартувала координаційна робота з пошуку  людей.  Відповідну ініціативу виявили і реалізували співробітники обласної бібліотеки для дітей. Таким чином, переконують вони, хочуть  бути корисними для суспільства в умовах війни.

Так звана «гаряча лінія» діє на території міста й області. У соцмережі створили спільноту «Квартал миротворчості Житомирського регіону», долучитися до якої можуть усі бажаючі, а також, при потребі, заповнити електронну форму, аби волонтери допомогли знайти загублених рідних, друзів чи знайомих.

«Серед бібліотекарів ми стали першими в такій роботі.  Це реакція на виклики воєнного часу та актуальні потреби  людей. Бібліотеки були і є центрами, які об’єднують мешканців громади, мають технічне забезпечення, комп’ютери, де можна опрацьовувати інформацію,  –  пояснює заступник директора бібліотеки з наукової роботи Лариса Мозгова. – Форму для пошуку можна заповнити самостійно в інтернеті, або звернутися за консультаціями і допомогою в бібліотеку.  Тобто, ми можемо зібрати інформацію, допомогти в розшуку, бо завжди співпрацюємо з усіма установами на місцях.  Буде не лише гугл-форма, а й поширення інформації для  пошуку.  Відчуваємо, що потрібно змінювати в цій формі, адже якщо це хвора людина  (маємо такі заявки) або дитина з вадами слуху чи зору, то без допомоги дорослих не обійтися, а бібліотекаря на місцях знають і йому довіряють. Також маємо для зв’язку електронну пошту  – zhposhuk@gmail.com. Платформа тільки створена, а вже має більше 100 прихильників. Надходять перші звернення про допомогу з пошуку зниклих. Крім цього, 31 березня запланована зустріч з представниками бібліотек Житомирщини щодо спільної роботи в проєкті. Нашу ініціативу підтримали в.о. обов’язки директора департаменту культури, молоді та спорту  ОДА Сергій Козловець, депутат, секретар  постійної комісії з гуманітарних питань обласної ради  Тетяна Парфєнтієва, яка координує роботу. Щиро запрошуємо всіх приєднуватися,  щоб разом допомагати людям знайти один одного якомога швидше». 

Для заявки щодо пошуку зниклих (під обстрілами, в зоні ведення бойових дій, тимчасової окупації, евакуації, відсутність зв’язку протягом тривалого часу) у зверненні необхідно вказати свої контактні дані, інформацію про зниклу особу – громадянство, дату  і місце народження, місце проживання, місце роботи або навчання, особливі прикмети, дату  і тип останнього контакту та будь-які інші додаткові відомості, що можуть полегшити пошук. Передбачена можливість додавання фото, у тому числі дітей,  які не можуть говорити за віком, фізичними вадами, тощо.

  Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "«Квартал миротворчості»: у Житомирі запустили «гарячу лінію» для пошуку зниклих під час війни"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*