Китай визнано головним торговим партнером України

За підсумками минулого року вперше в історії найбільшим торговим партнером України став Китай. Про це повідомив віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, пише Укрінформ.

Він зазначив, що 43% зовнішньої торгівлі України припадає на країни Євросоюзу. Але відносини з Китаєм розвиваються дуже швидко без будь-якої підтримки держави:

«У нас 43% зовнішньої торгівлі з ЄС. Це феноменальний результат за останні роки. Але діалектично у нас розвиваються відносини з Китаєм. Немає ні політичного діалогу з КНР, ні короваю з хлібом.  Але при цьому бізнес цвіте яскравим кольором. І за останній рік вперше в історії Китай став торговим партнером України № 1, як окрема країна».

«Тому моя думка, що Україна – це місце, де повинні” одружитися “китайський і європейський капітали», – підкреслив віце-прем’єр.

В цілому за 2019 рік Україна наростила експорт на 6,4% — до 46,1 млрд доларів, а імпорт зріс на 7,1% і перевищив 60 млрд доларів.

Найбільше в 2019 році збільшився експорт до країн Азії (на 1,5 млрд доларів або на 11% в порівнянні з 2018 роком), а їх частка в загальному експорті товарів з України збільшилася до 33% (у 2018 році вона становила 31,6 %).

Будьте першим, хто прокоментував "Китай визнано головним торговим партнером України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*