Днями у Житомирському обласному літературному музеї відкрилася виставка картин «Незламна» Павла Гусєва з Хорошева, яка триватиме до 3 липня. Тим часом художник продовжує створювати патріотичні роботи і наразі завершив мурал на одному з будинків в центрі Іршанська.
Зобразив Лесю Українку з джавеліном і тризубом на фоні українського прапора. Символічно, що і сам будинок розташований по вулиці Лесі Українки. В одній із квартир в ньому проживає друг художника, який нині боронить Україну на фронті. Минулого року чоловік замурував одне із вікон на першому поверсі і звернувся з проханням якось прикрасити стіну. Серед варіантів, які обговорювали – малюнок на патріотично-військову або національну тематику, пейзаж. Поки готували стіну – штукатури і ґрунтували, виникла ідея із портретом відомої землячки, тим паче вулиця і так носить її ім’я.
«Друг захотів зобразити Лесю Українку на фоні прапора. Я зробив ескіз, йому все сподобалось, але пізніше попросив додати певні деталі. Таким чином на другому ескізі поряд з постаттю Лесі Українки з’явився тризуб та джавелін. Це все було виконано аквареллю на папері форматом А4, а далі я втілював з неї мурал у масштабі, – пояснює Павло Гусєв. – Процес доволі складний, тривалий, але водночас цікавий. Відрізняється зі звичною роботою з полотном (картиною), та й розміри чималі, адже постать персонажу – десь у середній зріст людини. Загальний розмір муралу – 1,5 на 2 м. На втілення задуму – від виконання лінійного малюнка олівцем, з перенесенням усіх пропорцій (співвідношень) з аркуша паперу на стіну – до його масштабного написання фарбами витратив 5 днів. Точніше вечорів, бо переважно працював щоденно з 17:00 до 20:00 год. Мурал виконаний акриловими фарбами для зовнішніх робіт».
Також на муралі є рядки із таворчості Лесі Українки: «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…». Відповідний напис допомагала робити 15-річна учениця Іршанського ліцею Яна Чумак.
За роботою художника спостерігали сусіди та перехожі. Вже встигли звернути увагу на інше замуроване вікно навпроти, де так само міг би в майбутньому розміститися один із малюнків Павла Гусєва.
У свою чергу чоловік таку можливість не відкидає. Думає над тим, аби створити в місті серію муралів і спільно презентувати їх.
Юлія Демусь
Житомир та Радомишль – частина Великого культурного шляху «Via Regia»: туристичні локації (ФОТО)
«Немає страху, немає смерті!», – десантник 95 бригади Сергій Радчук (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Леся Українка з джавеліном»: на будинку військового в Ірашанську художник Павло Гусєв створив мурал (ФОТО)"