Художник Павло Гусєв представив на Житомирщині нову снігову скульптуру – ЗСУ, військовий та українка (ФОТО)

За п’ять годин перед Палацом культури та спорту «Титан» в Іршанську на Житомирщині художник Павло Гусєв створив патріотичну композицію зі снігу – абревіатура «ЗСУ», тризуб, військовослужбовець та дівчина в українському вбранні, прапор. Нині у місцевих це одна з найулюбленіших локацій для фотозйомки.

З остаточною назвою не визначився, тож пропонує на вибір: «Слава Україні!», «Слава ЗСУ», «Захисники України». Головне, каже він, навіть таким чином висловити підтримку, захоплення і повагу військовим. У попередні роки на цьому ж місці вже були зайчик та котик зі снігу, але повторюватися Павло не став і запланував зробити щось актуальне, зважаючи на реалії війни в Україні.

«Висота снігової скульптури – десь у зріст людини. Перед початком основної роботи ще кілька годин витратив на накидання снігу для суцільного масиву необхідних розмірів. Долучитися до процесу завжди є чимало охочих – дітлахи, колеги, знайомі. Цього разу нагрібати сніг лопатами допомагали троє молодиків. Зі снігом, як матеріалом, працювати легко й складно водночас, адже все залежить від погодних умов. Найкраще, коли плюсова температура, близько +5°С. Тоді можна працювати, як завгодно: і способом ліплення (як з пластиліном чи глиною), так і способом відсікання-зрізання (як з льодом, деревом, каменем), а також комбінувати обидва способи, – пояснює автор композиції зі снігу. – Мав певні непрості нюанси в роботі, бо температура була близько 0°С, сніг не ліпився, а купа, на жаль, накопичена нерівномірно – місцями пухка, місцями тверда, як лід, тому «зрізати» зайвий сніг доводилось обережно, не наносячи сильних ударів. Працював руками – голими та в рукавицях, стамесками для дерева, штукатурним шпателем, а молотком і лопатою відсікав великі шматки снігу. Людські обличчя відтворювати в об’ємі найважче. Хоч я і вчився на художника в Інституті культури і мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету і в нас була дисципліна «Скульптура», де мав доволі практичних занять із ліплення з глини, та, все ж, зображувати з снігу риси обличчя та дрібні деталі – дуже складно, матеріал не завжди передбачуваний».

Втім, не дивлячись на це й загальну втому, додає Павло Гусєв, його неабияк мотивували і підтримували перехожі, але в першу чергу – українські воїни, які продовжують стримувати ворожий наступ на фронті, відбивають атаки з повітря, демонструють усьому світу незламність та героїзм у боротьбі з рашистами. Ідея майбутнього витвору була лише в голові, час на втілення її у малюнку не витрачав. Композиція створювалася в процесі.

«Боротися і перемагати маємо скрізь і повсякчас: наші воїни – безпосередньо на передовій зі зброєю в руках, а в тилу, по всій території України, та й за її кордонами – в інформаційній пропаганді, викриваючи й знешкоджуючи сепаратистів і колаборантів серед нас. Значний вплив тут мають ЗМІ, інтернет-сайти і соцмережі, та, власне, як і завжди, культура і мистецтво. З вірою в перемогу і наші ЗСУ продовжуємо свою боротьбу», – додає Гусєв.

Нагадаємо, що за час війни, з 2014 року, а особливо у період повномасштабного вторгнення російських військ, художник створив десятки патріотичних картин. Деякі з них можна побачити на листівках, конвертах і календарі на 2023-й рік у проєкті житомирянки Катерини Марченко – «PostArt.City». Вони доступні для придбання за посиланням на сайті.

Юлія Демусь

На Житомирщині мобільні освітні команди проводять для дітей розвиваючі заняття і майстер-класи (ФОТО)

З теплом і турботою: Тетяна Вітюк в’яже шкарпетки, шапки і бафи для воїнів на передову (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Художник Павло Гусєв представив на Житомирщині нову снігову скульптуру – ЗСУ, військовий та українка (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*