На Житомирщині мобільні освітні команди проводять для дітей розвиваючі заняття і майстер-класи (ФОТО)

У жовтні на Житомирщині в рамках крос-секторального проекту NGO «In Touch Ukraine Fundation» за підтримки Дитячого фонду ООН – UNICEF стартував проєкт «СПІЛЬНО до навчання», який передбачає проведення зустрічей із дітьми шкільного віку в найвіддаленіших куточках регіону. Особливої уваги, кажуть представники проєкту, заслуговує 40-кілометрова зона області, де взагалі важко щось говорити про нормальний освітній процес.

Усі заходи «СПІЛЬНО до навчання» проходять за участю мобільних команд, кожна з яких складається із трьох осіб – ментора з протимінної безпеки, психолога та вчителя. Вони мають фахову освіту і володіють найсучаснішими неформальними методами та засобами навчання, можуть простими словами пояснити складні й важливі речі.

Зазначається, що мобільна освітня команда – це унікальний інструмент надання освітніх послуг дітям на безкоштовній основі. Зокрема, для них передбачено навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів EORE за стандартами UNICEF, розвиваючі заняття з навчальних предметів (українська мова, математика, історія України, іноземна мова та інші), майстер-класи з розвитку творчих здібностей та формування в учнів компетентностей, що мають допомогти їм у самостійному житті.

Головна мета проєкту «СПІЛЬНО до навчання» – охопити освітнім процесом якомога більше дітей. Допомогти тим, хто не може відвідувати школу, чи навіть не має навчального закладу в своєму населеному пункті, отримати доступ до якісних навчальних занять в офлайн-режимі.

«Ідея проєкту виникла ще влітку, адже ми побачили, що багато дітей не мають доступу до освітнього процесу. Вже на початку жовтня наша перша мобільна освітня команда навідалась у Квітневе та Царівку Коростишівської міської територіальної громади Житомирського району, – говорить керівник крос-секторального проекту Маргарита Сіранчук. – Тривалість проєкту – три місяці, тобто до кінця року. Це пілотний етап, адже прагнемо побачити, на скільки це потрібно, цікаво і корисно громадам, яка є затребуваність в таких освітніх послугах. Якщо необхідність буде й надалі, звертатимемось до UNICEF з пропозицією пролонгувати проєкт. У планах, звісно, відвідати кожну із 66 громад Житомирської області. За три тижні роботи мобільних освітніх команд вже побували у 10 громадах, провели заняття у 19 населених пунктах. Варто наголосити, що громади, де вже побували наші мобільні освітні команди, готові знову запрошувати менторів на заняття. І дітям, і їх батькам дуже подобаються такі неформальні заняття, тож з нетерпінням очікують на повторні візити».

У проєкті «СПІЛЬНО до навчання» працює чотири мобільні освітні команди. Щотижня кожна із них проводить 4-6 зустрічей. Якщо дозволяє безпекова ситуація у області та країні, то за місяць в однієї команди може бути до 20 таких візитів.

«Наші заходи спрямовані на дітей шкільного віку. На початку зустрічі розподіляємо їх на три групи залежно від віку – початкова школа, середня школа і старшокласники. На кожну вікову категорію маємо адаптований навчальний та ігровий матеріал, – розповідає керівник освітньої команди Дмитро Ткачук. – Коли презентуємо свою діяльність, то пояснюємо, що у нас немає журналів і ми не оцінюємо дітей. Основне завдання – провести час корисно та пізнавально. Знання діти отримують виключно в ігровій формі».

За словами менторів, діти дуже скучили за спілкуванням і з радістю йдуть на контакт. Працюють командно, вирішують загадки та різні завдання, слухають цікаві міні-лекції, виконують фізичні вправи, створюють вироби ручної роботи, досліджують народні звичаї, традиції, та ремесла, прядуть конопляну «Нитку єдності».

Максимальна кількість школярів на одній зустрічі – 60 осіб. Втім, все залежить від орієнтовної кількості дітей у населеному пункті. Якщо охочих долучитися значно більше, то протягом дня команда може провести дві або три зустрічі по черзі. Усі питання вирішують і проговорюють завчасно менеджер проєкту і контактна особа приймаючої сторони.

«У нас дуже відкриті умови співпраці, аби освітня мобільна команда завітала до громади. По-перше, треба забезпечити місце проведення з доступом до укриття для перебування дітей у разі такої потреби. По-друге, громаді необхідно анонсувати відповідний захід для максимального охоплення дітей, зібрати їх, – продовжує Маргарита Сіранчук. – Від самого початку вирішили йти шляхом прямої взаємодії, спілкуючись із старостами або активістами громад. Коли староста зацікавлений у тому, аби освітня команда приїхала, то він забезпечує належні умови. Якщо ваша громада також має бажання запросити до дітей нашу мобільну освітню команду, представники старостату мають заповнити спеціальну форму. Після цього менеджери сконтактують з представниками громади і спільно визначать час та місце проведення зустрічі».

Запросити мобільну освітню команду можна, заповниши реєстраційну форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoA4AsgsyNKj5goBCNjBjKMx2Yx2m7AV7_1WkhNpG5PL_E_Q/viewform

Або ж через форму зворотнього зв’язку: https://chats.viber.com/intouchukrainefeedback

Юлія Демусь

Тримаємо читацький фронт: як долучитися до «Книжкових сил України» і допомагати захисникам (ФОТО)

«Доброхімич» – безкоштовний волонтерський проєкт із вивчення хімії для школярів, які постраждали від війни

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині мобільні освітні команди проводять для дітей розвиваючі заняття і майстер-класи (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*