Житомиряни можуть придбати благодійні листівки «Переможемо» та «Україна в сльозах» і підтримати ЗСУ (ФОТО)

Її любов до поштових листівок із дитинства спочатку переросла у хобі, а згодом – у повноцінний проєкт, який об’єднав навколо себе тисячі людей. Житомирянка Катерина Марченко кілька років тому заснувала «PostArt.City». Це ресурс, де зібрані різноманітні листівки із зображенням авторських малюнків, фотографій. Їх можна обрати на сайті, придбати, отримати поштою і потім надіслати в будь-яку точку світу. З початку повномасштабної війни було створено кілька патріотичних серій листівок, кошти від реалізації деяких із з них повністю передаватимуть на благодійність – підтримку ЗСУ.

«Наразі «PostArt.City» на своїх полицях має листівки на різну тематику. Приміром, вам хочеться листівку з бузковим горнятком кави, равликом чи хамелеоном – впевнена, що і такі знайдуться. Загалом у асортименті – більше трьох тисяч листівок. Крім того, у нас є різні авторські конверти та папір для написання листів, на створення якого надихають любителі майларту, цікаві дрібнички (значки, декоративний скотч, стікери, ручки, набори стікерів), подарунковий сертифікат, – розповідає засновниця «PostArt.City» Катерина Марченко. – Ми відшуковуємо цікавих авторів, зображення, роботи, пропонуємо співпрацю з кожним на індивідуальних умовах. Крім того, дуже поважаємо авторське право і тому маємо ліцензії на зображення, які використовуємо в роботі. Після підписання ліцензії та вирішення фінансових питань з авторами, забираємо зображення в друк: працюємо з дизайном, готуємо макети та віддруковуємо поштову листівку. У нас велика кількість авторів. Це і фотографи, і професійні художники, і ілюстратори. З усіма маємо дружні відносини. Всі вони дуже талановиті та чудові люди. Безмежно вдячна за довіру кожному з них. Найпопулярніші на «PostArt.City» – листівки з котиками. Я зараз посміхаюся і кажу улюблений вислів: «Котиків забагато не буває». Не можу сказати, що за три місяці зріс попит саме на патріотичні листівки, але впевнено констатую, що їх асортимент ми збільшуємо щотижня. Якби пафосно не звучало, але у нас свій фронт».

Листівки можна обрати за темами (їжа/напої, Україна, природа, флора, фауна, люди, спорт, архітектура, свята, космос, кіно та інші) чи авторами, матеріалом, розмірами, покриттям і вартістю. Із новинок в розділі «Україна» – серія листівок «Ukraine in flowers», листівки із світлинами столиці, українських міст і визначних місць, гір, озер, «Keep calm», листівки «Я закохана в ЗСУ», «Я закохана в Нацгвардію», «Усі квіти тобі», «Дякую, що наближаєш перемогу», «Україночка», листівка «Прапор України», вартість яких – 11 грн/шт, а ще серія «Ukraine in tears» – по 20 гривень. Днями презентували серію благодійних листівок «Переможемо!» Беати Куркуль – «ППО», «Содлати», «Армія», «Морська охорона», «Мати», «V for Victory». Їх вартість – 25 гривень. Переглянути і придбати ці листівки та «Ukraine in tears» можна у розділі «Благодійність».

«Патріотичні листівки в асортименті «PostArt.City» завжди займали почесне місце, адже мета українського посткросингу – показати та розповісти про Україну усьому світу. Це фотолистівки з містами та краєвидами України, неймовірні роботи наших художників – Наталії Заболоцької, Павла Гусєва, Олега Яринича, Наталії Павлюк, а ще яскраві серії з флорою і фауною України. За останній місяць видали багато листівок на підтримку наших захисників та захисниць. Усі вони розроблені з любов’ю та вдячністю кожному, хто боронить нашу землю. Зараз у нас є дві серії поштових листівок безпосередньо на підтримку ЗСУ – «Україна в сльозах» та «Переможемо!», – продовжує Катерина Марченко. – Зокрема, серія благодійних листівок «Переможемо!» була створена з автором робіт – неймовірною Беатою Куркуль. Увесь прибуток, який буде отриманий від продажу зазначених листівок, спрямуємо на потреби ЗСУ. Звісно ж, звіти про збір коштів та їх подальшу долю – гарантовано».   

Марченко розповідає, що серед клієнтів її магазину, зазвичай, українські посткросери різного віку і з різних куточків країни. У нинішніх умовах поштові листівки купують усі, хто має бажання підбадьорити рідних та близьких добрим словом, хто хоче надіслати подяку друзям, або знайомим за кордон, підтримати захисників, вклавши поштову листівку в посилку або передаючи волонтерами, які доставлять їх у «найгарячіші точки» на передовій.

«Війна принесла кожному українцю біль, смуток. Кожен з нас відчуває на собі усі жахіття життя у такий важкий час. У перші дні я була переконана, що якщо бізнес і вціліє, то, безперечно, втратить свою актуальність на кілька років, бо поштова листівка – це специфічний товар. Майже місяць мого «бігання по стелі» з криками «Що далі робити?» перервало одне повідомлення в інстаграм від постійної клієнтки. Його текст був приблизно таким: «Ви ще довго збираєтесь прохолоджуватися, чи будемо працювати? Мені потрібно дві листівки – маю їх надіслати в Європу в подяку за підтримку ЗСУ», – згадує житомирянка. –  Вже всю наступну ніч я обдумувала нові серії і тематики листівок, обговорювала з моїми феєчками-дизайнерами деталі. Ніколи не думала, що ті дві поштові листівки так можуть змотивувати до подальших дій. Тоді ж з’явилося чітке розуміння того, що економіка повинна працювати, а кожен малий підприємець чи велике підприємство є гвинтиками у тому механізмі. Ми повинні працювати, ми будемо працювати й сплачувати податки, аби наша країна ставала сильнішою і процвітаючою щодня. Я, насправді, щиро вдячна кожному клієнту, не залежно чи в замовленні дві поштових листівки, чи 20. Щиро радію закордонним клієнтам-посткросерам, які підтримують нас. Поштові листівки «PostArt.City» з початку війни вже розлетілися у Фінляндію, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Великобританію. Щаслива також, що і українські посткросери знаходять сили та можливості купувати листівки, аби розповідати усьому світу про злочини росії на українській землі».

До речі, Катерина Марченко – посткросер із досвідом: має понад 5000 отриманих листівок з усього світу та величезні тематичні колекції. Попри це, щоразу радіє новій листівці у поштовій скриньці як вперше.

«У моєї бабусі Ольги була величезна взуттєва коробка з поштовими листівками й телеграмами. І, завжди, коли в дитинстві приїздили до неї в гості, то переглядала їх, перечитувала і запитувала, чи є щось новеньке. Коли ж навчилась писати, просила батьків, аби вони купували мені пошті листівки і надсилала їх бабусі у сусіднє село з нагоди різних свят. Потім тисячу разів перепитувала, чи дійшла листівка. Особливо мене захоплювали новорічні листівки та листівки художника Зарубіна, – ділиться спогадами Марченко. – Уже в дорослому віці, більше 10 років тому, друзі розповіли про посткросинг і я з величезним задоволенням розпочала листування і обмін листівками з посткросерами усього світу. Багато цікавих знайомств, радість від того, що в поштовій скриньці можна знайти щось інше, ніж платіжку чи рекламу, задоволення від вибору листівок та марок на відправку, а ще зустрічі посткросерів в різних містах – це все так захоплює!  Станом на сьогодні я маю більше п’яти тисяч отриманих поштових листівок. З радістю отримую їх і надсилаю листівки сама. Кілька років тому життя внесло свої корективи. Через стан здоров’я я була змушена лишити улюблену роботу в університеті. Та довго без роботи не змогла.  Тоді й виникла думка перетворити своє хобі на справу життя. Як активний посткросер постійно купувала багато поштових листівок, але чогось завжди не вистачало – сюжети, питання до якості листівок, тощо. А тут все стало на свої місця, адже тоді точно знала, чого хоче український посткросер. І свою мрію я крок за кроком втілювала в життя –  так і почала займатися видавництвом поштових листівок. Коли я робила перші кроки, мені дуже допомогали друзі. Як виявилося, серед них є величезна кількість художників, ілюстраторів, фотографів. Вони повірили в мене і я дуже їм усім за це вдячна. Про що й згадую при кожній нагоді». 

Також Катерина більше 10 років займається благодійністю та волонтерством. За цей час бувало різне, але вона переконує, що завжди потрібно подавати руку допомоги тим, хто цього потребує.

«Під час війни кожен з нас має бути на своєму місці. І робити все від себе залежне, аби наблизити день Перемоги. Я пишаюся нашими військовими, медиками, рятувальниками, поліцією, волонтерами, які щодня ризикуючи власним життям виборюють наше майбутнє. Майбутнє у вільній та незалежній Україні. Тому запрошую усіх придбати благодійні поштові листівки та зробити свій внесок у нашу спільну Перемогу, – закликає засновниця «PostArt.City» . – Така листівка стане доброю згадкою про героїчних українців та гарним попередженням для закордонних друзів з ким маємо справу. І наостанок хочу сказати: зараз як ніколи важливо дарувати тепло, турботу та добрі слова. Купуйте поштові листівки та надсилайте їх рідним, друзям, військовим через волонтерів,  телефонуйте, пишіть смс чи інші повідомлення в різних месенджерах. Спілкуйтеся, підтримуйте, мрійте, плануйте – це зараз так потрібно усім нам. Бережіть себе та пам’ятайте, хто х*ло. Все буде Україна».

Нагадаємо, що у Житомирі волонтерський штаб «Перемога» продає мерч – худі, футболки, еко-сумки, листівки та стікерпаки із патріотичними принтами, а всі кошти від цього витрачають на придбання амуніції для захисників.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни можуть придбати благодійні листівки «Переможемо» та «Україна в сльозах» і підтримати ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*