Лювак і не тільки: в Житомирі відкрилася унікальна кав’ярня для справжніх гурманів (ФОТО)

«Кав’ярня третьої хвилі» – саме так позиціонує себе заклад «Lюta kava», який відкрився у Житомирі всередині березня на Бульварі, адже працюють на кавових зернах вищого сорту і не готують «американо».

Зокрема, серед кавових напоїв є кава альтернативних способів приготування, фільтр-кава, немає сумішей та купажів кави. Готують лише моносорти арабіки найвищої якості. Також пропонують спробувати традиційну матчу і напій з кавових ягід – каскару.

«Для справжніх поціновувачів та гурманів є у нас позиції «Specialty кави», яку готуємо альтернативним способом, у пуровері (V60)», – додає власник «Lюta kava» Сергій Петрук.

Втім, головна «фішка» закладу – це екзотична кава «Лювак», яка відрізняється збалансованим смаком з делікатною гіркуватістю, приємним шоколадно карамельним відтінком і яскравим насиченим ароматом. Спробувати її наразі житомиряни можуть лише тут. Вартість – 250 гривень.

«Кава «Лювак» (Kopi Luwak) – найрідкісніший і найдорожчий в світі вид кави родом з Індонезії, відомий завдяки специфічному способу обробки кавового зерна. Цю елітну каву виготовляють не з певного сорту кави, а з кавових зерен, що пройшли «обробку» в кишечнику невеликого звіряти сімейства мусангів – лювака. Щоб зберегти максимальну автентичність, готуємо «Лювак» альтернативним методом – у сифоні. Саме так цю каву готують в Індонезії. З усіх альтернативних способів приготування, сифон, мабуть, найбільш видовищний. Є якась магія в тому, як вода перетікає з однієї колби в іншу і перетворюється в готовий напій», – продовжує Сергій Петрук.

Каже, що від самого початку було бажання зробити свій заклад унікальним, не таким як всі, а кава «Лювак», як ніщо інше підходить для цього. Знайти постачальників цієї кави було не дуже складно, хоча в Україні їх і небагато.

У «Lюta kava» мають усі необхідні сертифікати на каву «Лювак», тож за бажаннями відвідувачі можуть звернутися до баристи, переглянути їх та переконатися у справжності та оригінальності кавових зерен.

Юлія Демусь


Пішла з ІТ-сфери і завела кіз: коуч Олена Шеліна про переїзд в село на Житомирщині (ФОТО)


«Це наше покликання»: родина сироварів з Житомирщини про сімейну справу, мотивацію та крафтові смаколики (ФОТО)


Будьте першим, хто прокоментував "Лювак і не тільки: в Житомирі відкрилася унікальна кав’ярня для справжніх гурманів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*