До Дня незалежності у Житомирі «переодяглася» лялька-мотанка (ФОТО)

Сьогодні, 24 серпня, у Житомирі презентували нове вбрання для місцевої рекордсменки — триметрової ляльки-мотанки, внесеної до Книги рекордів України. Мотанку «переодягали» близько місяця.

«Лялька перевдягається в рамках святкування Дня Незалежності. Як кожна панянка, вона хоче мати гарне вбрання до свята», — розповіла організаторка Дому української культури Надія Пасічник.

Нове вбрання безкоштовно створила майстриня, яка два роки тому працювала над самою лялькою — Оксана Дедюль. За словами Оксани, одяг змінили повністю — плахту, головний убір, фартух. Кольори вибирали традиційні для Полісся. Зі старого образу у ляльки лишився тільки сніп жита, що символізує мир у Житомирі.

Рушник майстриня вишила власноруч. На ньому — алтарна зірочка, яка надає благополуччя, здоров’я, а також знаки засіяного поля.

«Новий рушник в руках ляльки-мотанки містить закодовані у вишивці символи достатку, миру і злагоди — це жито, яке проростає (символізує благополуччя, — авт.) та мирне небо над головою», — пояснила майстриня.

Новий образ для ляльки обійшовся майже безкоштовно. Текстильна тернопільська фабрика надала тканину та фурнітуру, гроші витрачались тільки на допоміжні матеріали.

Василь ХОМЮК, Олена ВАХОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "До Дня незалежності у Житомирі «переодяглася» лялька-мотанка (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*