До Дня незалежності у Житомирі «переодяглася» лялька-мотанка (ФОТО) | Times ZT

До Дня незалежності у Житомирі «переодяглася» лялька-мотанка (ФОТО)

Сьогодні, 24 серпня, у Житомирі презентували нове вбрання для місцевої рекордсменки — триметрової ляльки-мотанки, внесеної до Книги рекордів України. Мотанку «переодягали» близько місяця.

«Лялька перевдягається в рамках святкування Дня Незалежності. Як кожна панянка, вона хоче мати гарне вбрання до свята», — розповіла організаторка Дому української культури Надія Пасічник.

Нове вбрання безкоштовно створила майстриня, яка два роки тому працювала над самою лялькою — Оксана Дедюль. За словами Оксани, одяг змінили повністю — плахту, головний убір, фартух. Кольори вибирали традиційні для Полісся. Зі старого образу у ляльки лишився тільки сніп жита, що символізує мир у Житомирі.

Рушник майстриня вишила власноруч. На ньому — алтарна зірочка, яка надає благополуччя, здоров’я, а також знаки засіяного поля.

«Новий рушник в руках ляльки-мотанки містить закодовані у вишивці символи достатку, миру і злагоди — це жито, яке проростає (символізує благополуччя, — авт.) та мирне небо над головою», — пояснила майстриня.

Новий образ для ляльки обійшовся майже безкоштовно. Текстильна тернопільська фабрика надала тканину та фурнітуру, гроші витрачались тільки на допоміжні матеріали.

Василь ХОМЮК, Олена ВАХОВСЬКА

  • 12
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "До Дня незалежності у Житомирі «переодяглася» лялька-мотанка (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*