Литва закриває два пункта пропуску з білоруссю, а в Естонії хочуть заборонити росіянам та білорусам голосувати на виборах

Литва закриває два пункта пропуску з білоруссю, а в Естонії хочуть заборонити росіянам та білорусам голосувати на виборах

Уряд Литви вирішив тимчасово закрити з 18 серпня два з шести пунктів пропуску з білоруссю. Такі заходи, застосовані через «геополітичні обставини», загрозу нацбезпеки та для запобігання контрабанді товарів.

Зупинятися на цьому литовці не планують. Щоправда, розглядати можливості закриття додаткових прикордонних пунктів вони планують лише після консультації з регіональними партнерами.

В свою чергу в Естонії Міністерство юстиції підготувало законопроєкт, за яким громадянам білорусі та росії буде тимчасово заборонено голосувати на місцевих виборах. В уряді країни зазначають, що за нинішніх умов таке право росіян та білорусів в Естонії створює загрози для внутрішнього спокою та національної безпеки.

У Латвії ж у відповідь на «різке посилення гібридної загрози» на кордоні з Білоруссю прикордонна служба почала проводити «додаткову мобілізацію» прикордонників. Причиною таких заходів стало і те, що лише за минулу добу незаконно перетнути кордони країни з білорусі та росії намагалися 96 людей.

Нагадаємо, що попередньо Польща та Литва заговорили про закриття кордонів з білоруссю через «вагнерівців».

Будьте першим, хто прокоментував "Литва закриває два пункта пропуску з білоруссю, а в Естонії хочуть заборонити росіянам та білорусам голосувати на виборах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*