М’ята, мальви, полин, волошки, калина, ромашки: плетемо купальський вінок (ФОТО)

М’ята, мальви, полин, волошки, калина, ромашки: плетемо купальський вінок (ФОТО)

Багаття та стрибки через нього, виготовлення  й спалювання опудала Марени, прикрашання Купала або купальського дерева, збір трав, квітів, плетіння вінків і ворожіння на них – це основні атрибути обрядів у Купальську ніч з 6 на 7 липня. Все відбувається біля води.

За традицією, збирали цілющі трави із лікарськими властивостями під ранок чи на світанку.  Вони мали магічну силу. Одна дівчина могла сплести одразу кілька вінків, але в кожному з них  обов’язково мало бути 12 різних рослин.

Приміром, м’ята, материнка, полин –  захищали від наврочування,  мальви  –  притягували кохання, деревій   –  людей з добрими намірами та відганяв лицемірних,   калина –   для зміцнення здоров’я, безсмертник –  символ здоров’я.

Ще були колоски, ромашка, мак, хміль, незабудка, чорнобривці, любисток, волошки,  тирлич-зілля, сон-трава, ромен-зілля, звіробій, пижмо звичайне, сокирки та інші пахучі трави, гілочки берези, дуба, папороть, ожина.  Це збирали у полі, в лісі, на городі або у квітнику біля хати.

Із цього всього плели вінки,  до яких кріпили свічки і глибоко вночі, по завершенню основних обрядів, пускали на воду.  Якщо вінки сходилися або рівно пливли, то це до шлюбу, а  якщо крутиться на місці або течія несла вінок подалі  –  треба чекати наступного свята Івана Купала, якщо  ж вінок опустився на дно  –  коханий розлюбить. У кого вінок плаває найдовше, та найщасливіша дівчина.

Під час сучасних купальських святкувань дівчата збирають різні рослини біля водойми, керуючись власними вподобанням та естетикою композиції. На цих фото збір квітів й трав у полі на Любарщині в Житомирській області.

 Юлія Демусь

Фруктовий сезон на Житомирщині: чим відрізняються звичайна та китайська вишня (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "М’ята, мальви, полин, волошки, калина, ромашки: плетемо купальський вінок (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*