HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

9 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

В часи розквіту смартфонів та Інтернету ефективність «дикої реклами» дуже сумнівна. Рідко можна помітити людей, які б зацікавлено шукали на стовпі необхідну їм інформацію, або просто переглядали, що ж там написано чи намальовано. Але на стовпи й далі вперто клеять папірці «куплю», «продам», «пропоную», «шукаю»…   

Закон «жували» протягом трьох років

3 липня 2018 року відбулися зміни в Законі України «Про рекламу», які мають заборонити розклеювати рекламні об’яви на стовпах по вулицях українських міст. Депутати Верховної Ради підтримали внесення змін до Закону, віддавши за це 226 голосів. В результаті законопроект №3454 набув чинності. 

Відповідно до нововведень, розміщати рекламу або рекламні засоби на підтримуючих, опорних й інших елементах контактної мережі, на засобах, обладнанні та опорах зовнішнього освітлення відтепер заборонено. Відповідальна за даний законопроект – депутат, громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар.

IMG 4444 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

Одержаний Верховною Радою він був ще в листопаді 2015 року, а прийняли його тільки 3 липня 2018 року. Невже для прийняття такого «складного» законопроекту потрібно було витратити аж три роки?

У Житомирі кажуть, що вже давно борються з мальованими стовпами

Масове розміщення різноманітних об’яв та оголошень на стовпах призводить до візуального засмічення вулиць багатьох міст. Їх наліплюють одну на одну з усіх сторін стовпів. Коли їх зривають, то на стовпах лишаються залишки клею та паперу. Після такого неподобства стовп виглядає страшно занедбаним.

IMG 4433 1 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

IMG 4433 001 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

Хоча закон доповнили лише 3 липня, але виявляється, що в Житомирі боротьбою з підпільним розміщенням «реклами» займаються вже давно. Юрій Юзвинський – начальник комунального підприємства «Інспекція з благоустрою міста Житомира» – пояснив, що адміністративні протоколи на людей, які розклеюють рекламні матеріали на стовпах, вони складають вже давно. Інспекція складає на таких осіб відповідні протоколи, а після цього адміністративна комісія приймає рішення щодо штрафних санкцій.

«Диких рекламщиків» зупинить металева сітка?

Ще взимку цього року комунальне виробничо-господарське підприємство розпочало роботу з огородження стовпів спеціальною сіткою. Такі дії почали проводити за для того, щоб нейтралізувати несанкціоновані рекламні оголошення на опорах вуличного освітлення: адже поверх сітки наклеїти папірець вже значно важче. Втім, не менш «привабливо» виглядають і спеціальні борди для розклеювання реклами.

IMG 4436 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

IMG 4436 001 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

Подивившись на ситуацію не скрізь «рожеві окуляри», можна побачити реальну картину. Незважаючи на заборону та наявність спеціально відведених місць, на стовпах все одно майорять рекламні папірці та видніються сліди роботи тих, хто ці папірці здирає.

445b20a45b92f1ab487f6c783a739c3a w440 h290 - Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом

Давайте подумаємо і скажемо відверто: чи будуть виконувати цей закон в країні, де масово не повертають кредити, не сплачують штрафи за порушення ПДР і тікають від аліментів?..

Тетяна ОВСІЄНКО

Раніше TIMES.ZT писав:
  • 19
    Поширили:

1 коментар до "Мальований стовп: «дикі» оголошення відтепер поза законом"

  1. В Європі таке вже давно заборонено, навіть в Польщі вже майже побороли цю фігню.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*