Маловідомі постаті Житомира: скульптор Йозеф Табачник | Times ZT

Маловідомі постаті Житомира: скульптор Йозеф Табачник

Скульптор Йозеф Табачник, який народився в Житомирі, є автором відомих на весь світ робіт.

Йозеф Табачник народився та виріс у Житомирі, навчався у Києві та Санкт-Петербурзі. Зараз вже більше 20-ти років проживає у Німеччині. 

Саме Йозеф Табачник виготовив скульптуру найвідомішого білого ведмедя – Кнута. Він був першим за 30 років представником свого виду, який народився в неволі в Німеччині. Цікавим фактом також стало те, що ведмідь був вирощеним співробітником зоопарку, так як матір відмовилась від дитинчати. Небачену популярність ведмедику приніс мерч, який з легкістю розійшовся по всьому світу, а згодом про нього навіть зняли документальний фільм – “Кнут та його друзі”.

Шанувальники білого ведмедя після його смерті зібрали 15 тисяч євро на пам’ятник. Так, в кінці жовтня 2012 року, в Берлінському зоопарку відкрили пам’ятник білому ведмедю Кнуту.

Скульптор також відомий й завдяки іншим своїм роботам – пам’ятником німецькому канцлеру Віллі Брандту і монументом засновника спортивної компанії “Adidas” Адольфа Дасслера.

Проте в Житомирі також можна побачити творіння нашого земляка – це пам’ятник жертвам фашизму, що загинули у німецько-радянській війні. Знаходиться він в мікрорайоні Богунія по проспекту Миру 64.

Будьте першим, хто прокоментував "Маловідомі постаті Житомира: скульптор Йозеф Табачник"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*