“Майстерний червень” у Житомирі об’єднав народних майстрів на спільній виставці (ФОТО)

Сьогодні, 23 червня, в Житомирі відзначається щорічне свято “Майстерний червень”. Поруч з Музеєм космонавтики ім. С. П. Корольова зібралося більше десятка майстрів народної творчості, які презентували свої роботи на спільній виставці. Жіночі прикраси із бісеру, вишиті сорочки, свічки ручної роботи з неймовірним ароматом, ляльки-мотанки, а також майстер класи з різьблення по дереву, іконопису та багато іншого милувало око перехожих та тих, хто зупинявся розглянути ближче шедеври ручної роботи. 

“Ідея започаткування цього свята в Житомирі виникла ще 14 років тому. Сьогодні ми маємо можливість спостерігати за роботою майстрів на 11-ому обласному щорічному святі декоративно-прикладного мистецтва “Майстерний червень”. В минулому році таке містечко майстрів було в Радомишлі, а позаминулого року – в Коростишеві. Сьогодні участь у святі приймають  Житомирські майстри, проте є й представники з інших районів області, зокрема з Романова, Чуднова та Черняхова. На жаль, через сильний дощ в Брусилові не приїхали наші гончарі. Вони також мали показати майстер клас. Житомирян сьогодні погода радує, тому попри складні обставини з карантином, нам все ж дозволи на свіжому повітрі з дотриманням дистанції, використанням масок та антисептиків представити свої роботи та поспілкуватись між собою. Вперше за сезон майстри сьогодні зустрілись, бо через карантинні обмеження ми не могли проводити заплановані виставки”, – розповіла про виставку провідна методистка Житомирського обласного центру народної творчості Надія Сагайда.

Крім виробів ручної роботи на виставці “Майстерний червень” сьогодні також представили майстер класи з традиційних видів мистецтв. Першим таким був урок із соломоплетіння від родини Пшеничнюків Ганни та Олексія. Далі – майстер клас різьби по дереву, майстриня з Романова – єдина в області жінка, яка займається цим рукоділлям. Заслужений майстер народної творчості України з іконопису Алла Волошина працює над відродженням поліського розпису ікон, а майстриня Ольга Качур продемонструкала ткацтво бісером на станку – ткала гердани (жіночі прикраси).

Будьте першим, хто прокоментував "“Майстерний червень” у Житомирі об’єднав народних майстрів на спільній виставці (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*