Майже 4 тонни риби тепер живе у Бердичеві (ВІДЕО)

У Бердичеві щоб очистити річку Гнилоп’ять вирішили її зарибнити. Для цього із Лисянського району на Черкащині привезли понад 32 тисячі малька риби і випустили його у міське водосховище.

Сертифіковану рибу привезли з Черкащини, бо, кажуть у місті, на Житомирщині таких розплідників немає. Для її нересту, мовляв треба створити спеціальні температурні умови, що в змозі не всі рибні господарства.

У Бердичів рибу доставили у спеціально обладнаній машині. В річку майже 4 тонни дворічного за віком малька відпускають прямо з борту. Середня вага одного – 120 грамів.

Із 3770 кг малька майже уся риба товстолобики. Зариблення профінансував фонд міськради «Охорони навколишнього природнього середовища». З бюджету міста  на це спрямовано сто тисяч гривень.

Сергій Онофрійчук, заступник міського голови міста Бердичів, каже: «Захід називається біологічна меліорація водойм. Мета – очищення від водоростей водойм. Зариблюється білим амуром і товстолобом. Це близько 4 тонни на загальну суму сто тисяч гривень».

За процесом вселення риби у водойму слідкує Житомирський рибоохоронний патруль. Природні умови для неї, кажуть, тут підходящі. Тому і рибакам буде половити, і екосистемі піде на користь.

 «Це риба добре приживається у наших водоймах після вселення і вона буде вживати в їжу зелені водорості. В народі кажуть жабуриння, цвітіння води, водичка так буде очищуватися», – каже Олександр Гонтар, начальник Житомирського рибоохоронного патруля.

Будьте першим, хто прокоментував "Майже 4 тонни риби тепер живе у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*