“Мене не потрібно вкладати у теплу ванну”: Степанов про ситуацію з медзакладами Житомира

Сьогодні, 17 липня, до Житомира навідався міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він приїхав до місцевого перинатального центру, який напередодні “вийшов” з карантину.

 

“Я вирішив відвідати Житомирську область, поспілкуватися з медичними працівниками та побачити на власні очі тутешні лікарні. Лише особисто оцінивши роботу медичних закладів, ми зможемо побудувати медицину, яка зараз дійсно потрібна Україні”, – пояснив міністр. 

 

На Житомирщині чиновник вже встиг відвідати підстанцію екстреної медичної допомоги. 

“Мене не треба “вкладати у теплу ванну”, тож я одразу просив показати мені саме ту підстанцію, яка знаходиться в найгірших умовах, для того щоб чітко зрозуміти ситуацію. І, звичайно, що хотів відвідати перинатальний центр – адже він один з найкращих в Україні”, – сказав Максим Степанов. 

Щороку у цьому медичному центрі проходить більше 2 500 пологів, з яких 80% – з патологіями.

“У рамках експерименту, який у нас почався з квітня, з недолугим механізмом фінансування, перинатальний центр отримав на 10 500 000 грн менше, ніж було в минулому році. Згідно тої мантри людей, які говорили, що вони щось там реформують, медзаклад потрапив під критерії неефективної лікарні, але це не так. Ми повинні тільки розвивати таку високопрофесійну допомогу, тому вже виправили цю помилку, прийнявши рішення про дофінансування. Це так званий “антикризовий пакет”. Крім того, вже зовсім скоро зарплати медичних працівників будуть підвищені.”, – зазначив Степанов.

Він також зауважив, що в подальшому, вибудовуючи систему охорони здоров’я, міністерство радитиметься й з медпрацівниками, адже “кому як не їм видніше”.

“Майже за всі роки незалежності України ніхто не звертав увагу на екстрену медичну допомогу. Там, як і в усіх інших галузях охорони здоров’я, низький рівень заробітних плат – на рівні 4-5 тис грн. Ну це ж неприпустимо!”, – наголосив міністр. 

Він також розповів, що уже з вересня міністерство впроваджуватиме нове системне рішення щодо підвищення зарплат всім медичним працівникам.

Крім того, Максим Степанов анонсував, що вже в поточному році міністерство  розраховує закупити близько 400 автомобілів екстреної медичної допомоги, які будуть одразу розподілені в регіони, в тому числі і в Житомирську область.

“Із 105 бригад екстреної меддопомоги, які забезпечені автомобілями,у 67% з них вже вийшли терміни експлуатування. Загалом в Україні 1808 автомобілів потребують заміни. Я думаю, що протягом 2-3 років, максимум, ми повинні замінити спецтранспорт по всій країні, одночасно збільшуюючи зарплату та створюючи умови для роботи лікарів.Я спеціально оглянув стан медзакладів в Коростишеві. Вважаю, що це соромно, коли наші медики працюють в таких умовах. Все потребує ремонту. Я розумію, що це неможливо виправити за місяць, але за 2-3 роки це можна виправити – це той виклик, який стоїть перед нам”, – сказав міністр

19 червня було прийняте урядове рішення про дофінасування всіх закладів, які отримали меншу кількість виплат з держбюджету, ніж у попередньому році. Зараз фінансування здійснюватиметься через національну службу здоров’я України, в рамках вже згаданого антикризового пакету. 

“Я щодня підганяю НСЗУ, щоб вони уклали договір й до кінця року фінансувалися вже на рівні 2019-го, тому що – 10 500 000 млн грн – це дуже відчутно”, – пояснює Степанов.

Він підтвердив, що протитуберкульозна та психіатрична служба дістали найбільшого удару від цього експерименту. В країні є психіатричні лікарні, які недофінансовані на 75%, в порівнянні з попереднім роком. Те ж саме відбувається і з туберкульозною службою. 

“Починаючи з 2021 року всі туберкульозні та психіатричні служби будуть отримувати кошти за окремою програмою з чітким алгоритмом фінансування. На сьогодні близько 22 тис людей хворих на хронічні психзахворювання перебувають у лікарнях. І дуже часто це люди, які втратили будь-які соціальні зв’язки. Ми не можемо собі дозволити викинули їх на вулицю, тому що “держава просто недогледіла”, – сказав Степанов.

Міністр охорони здоров’я зазначив, що у поточному році 332 лікарні України отримали “дефіцитне” фінансування, в порівнянні з 2019 роком. Середній критичний дефіцит склав близько 50%, тому саме зараз варто жорстко й прискіпливо контролювати ситуацію з медициною в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "“Мене не потрібно вкладати у теплу ванну”: Степанов про ситуацію з медзакладами Житомира"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*