Мер Житомира розповів про ситуацію у місті журналістам телеканалу “Прямий”

Щодо вчорашніх авіаударів по Житомиру:

Дійсно, були нанесені ракетні удари по Житомиру. Біля Житомира, скажемо правильно. У Житомирі ніяких руйнувань немає. Я не буду називати об’єкти, по яких були нанесені ракетні удари. Вночі у мене була інформація, вже підтверджена, що на одному з об’єктів, по якому був нанесений удар, постраждалих немає. По іншому – ще з’ясовується інформація. Тому фактично вони знову ці свої мільйони мільйонів доларів викинули просто у повітря.

Щодо реакції житомирян:

Вибухи були дуже потужні, бо, дійсно, у соцмережах зразу з’явилася фактично паніка. Тому я десь о 1-й годині вночі виходив у соцмережі і коментував ситуацію, заспокоював людей, що нічого не загрожує. Але от будинки, багатоповерхові будинки відчули на собі приблизно, як землетрус 3-4 бали. Ситуація така була. А так все нормально. Люди вже звикають до такої ситуації. Підприємства працюють, комунальний транспорт працює. Все нормально.

Щодо диверсантів та їх інформаторів:

Їх вже затримали декілька груп за цей місяць. І декілька тижнів тому навколо Житомира навіть висаджувався десант з гвинтокрилів. Це, скоріше за все, ці диверсійні групи, які вистежувалися. Навколо Житомира багато військових об’єктів, у самому Житомирі. Зацікавленість до Житомира дуже велика. Спецслужби працюють. Служба безпеки України й інші працюють дуже дуже добре. І навіть група людей (планувалося, що вони будуть, у разі захвату Житомира, представляти і місцеву владу) також вже фактично затримана. Скажемо, по них іде робота.

Щодо виїзду житомирян до безпечніших регіонів та закордон:

На початку війни, у перший тиждень-два, приблизно 40-45% житомирян виїхали. Виїхали переважно самостійно. Це і захід України, це і Молдова, і європейські країни.

Наша головна задача була забезпечити централізований вивіз деяких груп населення. В першу чергу ми вивезли, і не тільки з Житомира, а й з усієї області, онкохворих дітей. Вони зараз знаходяться у Швейцарії. Ми домовились про безкоштовне лікування цих людей, про безоплатне проживання їх сімей, страхування і багато іншого.
Потім ми вивозили дітей, хворих на аутизм, з ДЦП. Також збирали по всій області, вивозили їх в Австрію.

Буквально вчора зранку ще один караван пішов із сім’ями військових у Голландію. І таких було караванів декілька. Ми відправляли сім’ї військових. Але ми тільки відпрацьовуємо такі перевезення з офіційними установами тих країн, куди відправляємо. Бо наші воїни повинні знати, що їхні сім’ї точно мають безкоштовне проживання, харчування і безкоштовний медичний нагляд. Вони, як правило, живуть в готелях, у різних комплексах. Тому тут ми відпрацьовуємо, все нормально.

Але за останній тиждень ми спостерігаємо за тим, що населення в Житомир повертається. Бо почали працювати підприємства. Десь 10 днів назад, два тижні тому ми почали цю роботу, і велика кількість підприємств почала свою роботу. І люди повертаються. І в Житомирі набагато стало більше автотранспорту. Комунальний транспорт уже завантажений, тому потихенько все працює.

Щодо дистанційного навчання:

З минулої середи ми почали навчання дистанційне в школах. І діти навіть, які знаходяться в Європі, вони також навчаються через дистанційне навчання. Бо в цьому році ми розуміємо, що не буде ЗНО, а буде фактично конкурс атестатів. Державна платформа – це дуже добре і правильне рішення, але дітям потрібні оцінки. А оцінки їм може поставити тільки їхній учитель. Тому ми зробили ще з минулої середи дистанційне навчання для всіх дітей.

Щодо забезпечення Житомира всім необхідним:

Нема тут в нас ніяких проблем. Так, у свій час при нанесенні бомбового удару в нас було пошкоджено теплокомуненерго, частина міста була без тепла. За чотири дні десь повністю запустили, все працює. І також бомбовий удар був нанесений по водогону, який забезпечує місто водою. Там швидше зробили. Все в нас є, все працює.

Навіть вчора ввечері машина доставила допомогу місту Тростянець. Це місто, яке наші ЗСУ звільнили від окупантів. І в них немає нічого: ні електрики, не працює водоканал, були пошкоджені саме електричні мережі, підстанція, тому не працює водоканал. Вчора ми завантажили 36 генераторів, у тому числі для водоканалу Тростянця і просто для мирних жителів, плюс продукти харчування, медикаменти і багато чого іншого. Навіть товари для дітей, солодощі, бо у місті багато дітей, і вони довгий час знаходилися фактично в оточенні. Машина вже там. Все нормально.

Будьте першим, хто прокоментував "Мер Житомира розповів про ситуацію у місті журналістам телеканалу “Прямий”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*