Мініатюри на фруктових кісточках: житомирянин 10 років працює в техніці «хайдао» (ФОТО)

Зображення козака на персиковій кісточці – це одна з сотень робіт житомирянина Тараса Орешнікова. Її створив нещодавно. Загалом різьбленням по фруктових кісточках захоплюється вже майже десять років. Здебільшого його творчість можна побачити на світлинах у соціальній мережі, а ще у приватних колекціях в різних куточках України і світу – Греція, Китай, Індія. Одна з перших робіт Тараса – скелет рибки, нині знаходиться у США. Також мав виставку в обласній бібліотеці для юнацтва.

Майстер виконує індивідуальні замовлення або можна придбати щось із попередніх робіт. З таких кісточок завдяки додатковим елементам виходять оригінальні сережки, кулони, брелоки, амулети, сувенірна продукція.

Орешніков надає кісточкам обрисів живих істот – тварин і людей, історичних постатей, передає відомі сюжети з фільмів, тощо. Без жодних попередніх заготовок та ескізів – все з голови: бере до рук чергову кісточку, інструменти (минулої радянської епохи або зроблені самостійно) і за кілька годин чи днів має готовий мініатюрний витвір. Він працює в техніці «хайдао». У світі вона відома дуже давно і найбільше її розвинули китайці. Такі кісточки вважають найсильнішим оберегом.

Кожну кісточку перед роботою підсушує, ретельно очищає поверхню, з середини голкою дістає зерно. Використовує переважно лише одну сторону. Зізнається, що дуже часто майбутнє зображення підказує сама текстура кісточки. Завичай працює зі сливовими, абрикосовими, персиковими, фініковими кісточками, у планах – кісточки авокадо. Легше обробці піддаються більш крихкі породи  –  абрикос та персик.

За допомогою набору інструментів вручну майстер створює на кісточках образи жуків, котів, жаб, риб, левів, птахів, немовлят в утробі, серця, а також черепи, знаки зодіаку та багато іншого. Є в нього кісточка із житомирською Водонапірною вежею, гербом України, абрикосові кісточки із листям і плодами абрикоса. Готові витвори ще раз підсушує, при потребі – робить отвори для кріплення, покриває морілкою, лаком.

За спеціальністю Орешніков водій та електромонтер, але ще в студентські роки практикувався у нанесенні малюнків на тіло та одяг, вирізав вази та світильники із бляшанок дезодорантів, пізніше оздоблював церкви, декорував меблі, з часом прийшов до фотографії. Саме завдяки фоторепортажам із вулиць міста й різних заходів житомиряни й знають його найбільше. Тарас закінчив курси при технологічному коледжі – за три місяці опанував техніку різьби по древу, але переконує, що для кожної справи мають бути не лише фахові знання й навики, але й натхнення і муза. Отримує задоволення від того, що може вдихнути нове життя у щось «не живе», що у такому вигляді переживе й самого майстра.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Мініатюри на фруктових кісточках: житомирянин 10 років працює в техніці «хайдао» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*