Міноборони оновило список хвороб за якими визначатимуть придатність до військової служби

Міноборони оновило список хвороб за якими визначатимуть придатність до військової служби

Відзавтра 4 травня набуває чинності закон, яким передбачено скасування статусу “обмежено придатний до військової служби”. Відтепер усі військовозобов`язані, які мають такий статус, повинні протягом дев`яти місяців пройти повторну медкомісію

За висновками ВЛК чоловіки зможуть отримати один з таких статусів:

  • повністю придатні до служби;
  • придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВНЗ, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • тимчасово непридатні (з переглядом чрез 6-12 місяців) – вимагають лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків.

Наразі Міноборони опублікувало наказ, за яким визначається придатність до військової служби.

Відповідно до нього особи, що мають клінічно вилікуваний туберкульоз вважатимуться придатними до служби в ТЦК та частинах забезпечення.Водночас ті, хто має “залишкові явища” після вилікованого туберкульозу визнаватимуться цілком придатними.

ВІЛ-інфіковані визнаватимуться непридатними лише у разі прогресування хвороби. Інші носії вірусу зможуть або служити в тилових частинах і ТЦК, або, якщо йдеться про безсимптомних носіїв, на фронті.

Онкохворі також визнаватимуться цілком придатними, якщо їх хвороба – на стадії стійкої ремісії. З обліку знімуть лише тих, хто має неоперабельний рак та метастази по тілу. Тих, хто прооперував первинну пухлину або вона у них “повільно прогресуюча”, можуть направити на службу в тил. Те саме, якщо у них рак шкіри або нижньої губи.

Вагітні та народжуючі жінки тепер вважаються придатними до служби, якщо вагітність та післяпологовий період пройшли без ускладнень. Ускладнення дають декларацію про відпустку чи звільнення.

Військовозобов’язані з легкими психічними проявами та розумовою відсталістю визнаються придатними для військової служби у тилу.

Будьте першим, хто прокоментував "Міноборони оновило список хвороб за якими визначатимуть придатність до військової служби"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*