Міноборони закуповує для ЗСУ армійські фляги за ціною втричі дорожче ринкової

Міноборони закуповує для ЗСУ армійські фляги за ціною втричі дорожче ринкової

Міністерство оборони закуповує для ЗСУ пластикові армійські фляги щонайменше втричі дорожче ринкових цін. Про це повідомили репортери-розслідувачі NGL media.

За даними журналістів,лише цьогоріч державна агенція «Державний оператор тилу» витратила на закупівлю 153 тис. армійських фляг понад 54 млн грн. Таким чином пластикова літрова фляга обійшлася у 355 грн, хоча такі ж фляги американського зразка можна відкрито придбати за ціною у 120 грн, а можна знайти і аналоги по 72 грн.

При цьому компанії, з якими уклало угоди на закуплі фляг підприємство Міноборони, доволі сумнівні, оскільки обидві компанії працюють зовсім недавно, але відразу ж почали отримувати замовлення на сотні мільйонів гривень. Викликають питання і власники цих компаній.  

Зокрема, ТОВ «Суперформ», засноване півроку тому 27-річним Владиславом Лихосенком із Запоріжжя, лише за два останні місяці уклало п’ять угод з Нацгвардією та Міноборони на майже 310 млн грн. При цьому сам Лихосенко ще нещодавно очолював інше підприємство, яке збанкрутувало, протермінувавши поставки Міноборони по чотирьох договорах.

Інший підрядник Міноборони – ТОВ «Колтрейн» – також має цікаву історію. Його власницями є Ольга Чубенко та Лідія Хоменко, на яких окрім цього ТОВ зареєстровано ще понад тисячу компаній. Зазвичай така масова реєстрація проводиться для використання компаній у різних сумнівних оборудках.

При цьому ціни, пропоновані даними компаніями, не були найменшими, однак угоди були укладені саме з ними. Більше того, обидві компанії не мають власного виробництва і замовляють фляги у Китаї, причому в одно й того ж виробника – Taizhou Huangyan Sigg Mold Co., Ltd. Цікаво, що на китайському Alibaba.com і взагалі можна придбати такі фляги за ціною в межах 30-100 грн, але ажніяк не понад 300 грн.

Нагадаємо також, що чиновника Міноборони, який погоджував контракт про купівлю “яєць по 17”, призначили на нову посаду в МВС.

Будьте першим, хто прокоментував "Міноборони закуповує для ЗСУ армійські фляги за ціною втричі дорожче ринкової"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*