Місто Бердичів стало «персоною нон грата» при об’єднанні територій громад Житомирської області

Місто Бердичів стало територією, до якої не захотіла приєднатися жодна з діючих територіальних громад. Сьогодні, 3 грудня, у Житомирській облдержадміністрації обговорювався проєкт перспективного плану об’єднання територій громад Житомирської області. 

У сесійній залі Житомирської ОДА зібралися представники 23-ох районів, аби обговорити проблеми та перспективи об’єднань територій Житомирської області. Від Скраглівської сільської громади (Бердичівський район) надійшла пропозиція створити Скраглівську сільську ОТГ на базі шести рад: Скраглівка, Бистрик, Городівка, Новосілка, Озадівка, Романів. За таких обставин місто Бердичів — стало територією, до якої не приєдналася жодна з громад.

Керівник управління адміністративно-територіального устрою ОДА Олександр Бабич звернувся до міністерства регіонального розвитку з питанням «Чи буде місто Бердичів вважатися ОТГ, якщо не об’єднає навколо себе ніяких територій?» і отримав відповідь:

«Потенційним адміністративним центром визначаються міста обласного значення та населенні пункти, що мають статус районних центрів. Бердичів — місто обласного значення. Таким чином, Бердичів має бути визначеним потенційним адміністративним центром з відповідною зоною доступності». 

Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик звернувся до присутніх за підтримкою пропозиції Скраглівської громади, адже до міста Бердичів не надходили пропозиції щодо об’єднання:

«У нас не було пропозицій від міста на об’єднання з сільською чи селищною радою, і не було пропозицій рішень, які приймалися б сільськими радами про доєднання до міста обласного значення. Тому я прошу всіх підтримати пропозицію про утворення Скраглівської громади».

Міський голова Бердичева Василь Мазур теж не проти об’єднання Скраглівської громади, адже в міста особливого бажання до об’єднання з будь-якими сільськими громадами не має:

«Будуть звернення, будемо розглядати, а на сьогоднішній день їх немає. Місто з ініціативою не виступає».

Такі висловлення викликали сміх і жарти у присутніх, адже ні для кого не секрет, що об’єднання з Бердичевом не несе жодних перспектив, так як саме місто не дивує розвитком вже давно.

Рішення прийняли на користь Скраглівської громади, проте воно має лише рекомендаційний характер.

Будьте першим, хто прокоментував "Місто Бердичів стало «персоною нон грата» при об’єднанні територій громад Житомирської області"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*