Десятки поважних гостей, серед яких – очільник Житомирської області Віталій Бунечко, міський голова, а віднедавна голова Держагенства відновлення та розвитку інфраструктури України, Сергій Сухомлин, секретар міської ради Галина Шиманська, президент правління МБФ “Місія в Україну” Кен Ней, депутати міської ради, підприємці, благодійники, меценати і волонтери, зібралися 15 листопада на відкритті реабілітаційного центру Міжнародного благодійного фонду “Місія в Україну”.
Його будували протягом останніх років на земельній ділянці у мікрорайоні Корбутівка, а нині заклад готовий приймати відвідувачів і надавати послуги.
МБФ “Місія в Україну” допомагає жінкам із незапланованою вагітністю, дітям з інвалідністю і їхнім родинам, впливаючи на суспільство від їхнього імені. Про напрямки діяльності та результати роботи фонду за увесь період можна дізнатися з інформаційних матеріалів, які розміщені у фойє Центру та на офіційному сайті “Місія в Україну”.
За словами головної лікарки Олександри Башек, “Місія в Україну” в рік надає допомогу 500 дітям, 1500 жінкам з Житомира та області, але поява такого Центру сприятиме надагодженню співпраці з сусідніми регіонами. Загалом у реабілітаційному центрі працюватиме колектив із понад 50 співробітників, що забезпечуватимуть медичну реабілітацію, соціальну реабілітацію, а також окремо є медична амбулаторія.
“Ми відкрили центр, аби допомагати дітям із нервовими, генетичними та психічними розладами. Прагнемо створити сучасний і доступний простір для лікування й реабілітації”, – зауважила Олександра Башек.
Кабінети знаходяться на першому та другому поверхах (є сходи та ліфт), облаштоване укриття у підвальній частині приміщення. Навколо Центру облаштована територія з алеями, декоративними насадженнями, є дитячий майданчик, а поруч ліс, річка. Реабілітаційний центр працює в будні – з 9 до 17 години.
Проєкт реабілітаційного центру в Житомирі розробила команда архітекторів США та України з урахуванням досвіду подібних просторів у світі. Загальна вартість цього унікального проєкту складає понад 160 млн грн, це кошти іноземних донорів. Житомирська міська рада додатково виділила 11 млн 965,7 тис. грн на реконструкцію проїзду Шпаковського – це дорога, яка веде до закладу від вулиці Чуднівської.
Пацієнти Центру також можуть безоплатно отримати засоби гігієни, крісла колісні, одяг та інші необхідні речі. Окрему увагу приділяють навчанню дітей із інвалідністю базовим побутовим навичкам, щоб допомогти їм стати більш самостійними.
“Не пригадую, щоб ще десь в Україні були такі реабілітаційні центри, побудовані благодійниками. Це дійсно знакова подія для міста та країни загалом. Щиро дякую за допомогу та втілення нашим американським друзям, – звернувся Сергій Сухомлин. – Під час зустрічі між сторонами у 2018-му, здається, році, відчувалося, що є певна недовіра, але сьогодні ми бачимо результат. Дякую громаді міста, дякую депутатському корпусу, що ідея знайшла відгук, була підтримана реальними рішеннями і кроками. Цей реабілітаційний центр – не просто об’єкт, а місце сили, радості для маленьких дітей та їх батьків, завдяки чому вони розуміють, що не самі на шляху до відновлення, про них є кому потурбуватися, допомогти. Це колектив фахівців, які самовіддано працюють, це наші, як я уже зазначав, американські друзі і всі ті, хто долучився на етапі будівництва і готовий у подальшому робити кращим світ для дітей”.
Юлія ДЕМУСЬ
Вчителька фізики з Житомира стала лауреаткою премії ім.Павла Тичини від проєкту “МУР” (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Місце сили і підтримки: у Житомирі відкрили реабілітаційний центр МБФ “Місія в Україну” (ФОТО)"