Мобілізація транспортних засобів: як та у кого вилучатимуть автомобілі

Мобілізація транспортних засобів: як та у кого вилучатимуть автомобілі

Сьогодні, 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. А відтак вже за місяць більшість його норм набудуть чинності.

Серед інших у законі є пункт, що стосується вилучення автомобілів у громадян на потреби Збройних Сил України. Як діятиме і кого торкнеться дана норма розповімо детальніше.

Отож, передусім зазначимо, що вказана норма не поширюється на тих, хто має лише один автомобіль.

Передусім ЗСУ будуть сформовані списки необхідних їм транспортних засобів. Потім у рамках цих потреб у конкретних областях будуть складені мобілізаційні замовлення. Вилучатимуть транспортний засіб Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), СБУ чи ГУР на підставі рішень місцевих державних адміністрацій.

Інформацію про наявні транспортні засоби у громадян ТЦК отримає від органів, які ведуть їх облік (МВС, Державна служба морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства).

Зауважимо, що вилученню підлягатимуть виключно специфічні транспортні засоби. Мова йде про вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, яка може працювати в умовах бездоріжжя. І вилучатимуть їх для користування військовими лише в тих областях, в яких вони були забрані у власника.

Повернути транспортний засіб власнику мають протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Наразі Кабмін планує визначити порядок компенсації збитків, заподіяних вилученим транспортним засобам.

Будьте першим, хто прокоментував "Мобілізація транспортних засобів: як та у кого вилучатимуть автомобілі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*