Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange

Інноваційні проекти ОТГ: Молодіжний кластер у Баранівці

Поступово процеси децентралізації змінюють напрямок розвитку, переходячи з матеріального на суспільне. Кожен член громади повинен відчути той дух розвитку, яким крокує новостворене об’єднання. Він не повинен жалкувати, що стане першим, хто змінить становище сім’ї та своїх мешканців. У цьому переконані координатори проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ».

В січні 2017 року представники ОТГ написати проект на конкурс ДФРР (ред. – Державний фонд регіонального розвитку). Але щоб подати проект, потрібно було визначити стратегію розвитку громади.

«Тут розпочались інтенсивні пошуки організації, яка б розробила цей важливий документ. Такі послуги виявились недешевими. Найнижча запропонована ціна становила 100 тис. грн», – пояснила заступниця міського голови Оксана Загорська.

Водночас, відбувалися пошуки серед грантових організацій, які б могли допомогти новій громаді з фінансовими ресурсами. Через деякий час ініціативна група знайшла інформацію про ГО «Інститут громадянського суспільства», яка проводила конкурс серед новостворених ОТГ. Мета цього конкурсу – це створення та моделювання Стратегії розвитку для окремої громади. У конкурсі брали 7 громад з декількох областей, але перемогу виборола Баранівська ОТГ.

У громади були доволі переломні моменти, які стосувалися зміни символіки. Зокрема, герб Баранівки не мав жодного історичного підґрунтя. Грецька амфора, яка була зображена на тлі, не розповідала про минуле чи майбутнє міста. Тож для розробки нового герба запросили відомого українського геральдиста Олексія Руденка, який спробував проаналізувати історію регіону і створив унікальний та сучасний герб.

«Шукаючи ідею для логотипа, ми звернули увагу на зображення на стіні одного зі старих будинків Баранівки. Зображення було виконане з використанням оригінального баранівського фарфору – давньої гордості громади. Форма елементу цього зображення і стала основою для логотипа», – розповів директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

7 квітня відбулося перше засідання робочої групи, яка виграла право розробляти стратегічний план розвитку ОТГ. А вже 31 жовтня відбулась презентація Стратегії розвитку Баранівської міської об’єднаної територіальної громади.

Одним із найпрогресивніших проектів громади став «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ». Його основним напрямком є підтримка економічного росту через покращення бізнес клімату та розвиток місцевої інфраструктури.

У рамках проекту в Баранівській ОТГ вже створили «Агенцію місцевого органічного розвитку – АМОР» та започаткували рибний, молочний і ягідний кооперативні рухи. Крім того, у планах громади будівництво сироварні, створення торгово-навчального центру та молодіжного бізнес інкубатора, який буде допомагати комунікувати між громадою, локальним бізнесом, учнями, відділом освіти та створеними коворкінг-групами.

«Для підтримки молоді у Баранівці створили комунальну установу «Баранівський міжшкільний ресурсний центр Баранівської міської ради». Це технічні центри колективної роботи: швейний, деревообробний та тепличний. Центр також забезпечили високоякісним сучасним обладнанням для роботи в галузі деревообробки, пошиття та вишивання одягу», – розповіла заступниця баранівського міського голови Оксана Загорська.

Варто зазначити, що Міністерство соціальної політики України включило Баранівську міську раду в перелік тих, хто може отримати кошти на будівництво «Прозорого офісу».

Юрій МЕЛЬНИК

Будьте першим, хто прокоментував "Інноваційні проекти ОТГ: Молодіжний кластер у Баранівці"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*