1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

“Мовний парадокс” в українських школах: уроки – на українській, на перервах – російською

Наразі в українських школах спілкуються двома мовами, винятком є лише ті навчальні заклади, що розташовані у західних регіонах. 

За словами Оксани Данилевської, яке є кандидатом філологічних наук, старшим науковим співробітником Відділу стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАНУ, розповіла, що в українських школах наразі відбувається мовний парадокс, адже на перервах як дітки, так і вчителі, спілкуються російською, при цьому уроки відбуваються виключно українською.

“Коли в 1991 році в країні була проголошена незалежність, українською навчалися лише 47% школярів, станом на сьогоднішній день, ця цифра зросла до 90%”, – розповіла фахівець.

Також Данилевська зазначила, що загальний простір спілкування в наших освітніх закладах досі залишається двомовним, виключенням є лише школи, які знаходяться на заході країни. 

Таких висновків дійшли за результатами досліджень, які проводили фахівці Інституту української мови.

“Українською зараз користуються часто, нею викладають, але на перервах, зазвичай, спілкуються російською. Так поводяться і дітки, і батьки, і навіть вчителі. “, – повідомила науковиця.

Наостанок вона наголосила, що для учнів найбільш показовим є поведінка вчителів, які не повинні “перемикатися” на іншу мову по закінченні уроку, і цей пункт має бути прописаний в обов`язковим правилах ведення освітнього процесу. 

Нагадаємо, що Українські школи не закриватимуть на карантин навіть при “найгіршому сценарії”.

Будьте першим, хто прокоментував "“Мовний парадокс” в українських школах: уроки – на українській, на перервах – російською"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*