«Муніципальна варта» Безпека житомирян на громадських засадах не влаштовує чиновників

У Житомирі створили громадське формування «Муніципальна варта», учасники якого мають намір навести лад у місті та потурбуватися за безпеку місцевих жителів та туристів.

Ініціативу та організацію взяли на себе атошники та бойові офіцери збройних сил. До складу «Муніципальної варти» Житомира увійшли бійці славетної 95-ї бригади, які хочуть зробити місто безпечним і готові патрулювати вулиці у свій вільний час.

Наразі у команді громадського формування трохи більше 50 хлопців, переважна більшість з є учасниками бойових дій на сході країни.

Для того, щоб налагодити роботу, вони ініціювали підписання меморандуму про співпрацю з міською радою та правоохоронцями.

«Одне з важливих завдань, яке перед нами стоїть, це охорона масових заходів, де ми працюватимемо разом з поліцією. Крім того, є багато питань з розпиванням спиртних напоїв у громадських місцях, порушення громадського спокою і таке інше. Всі ми чудово розуміємо, що поліція не завжди може реагувати на всі звернення. Саме тому ми маємо їй у цьому допомагати. Мова йде також про спільне патрулювання вулиць разом з правоохоронцями. Звісно, є муніципальна інспекція, але це не охорона, про яку ми зараз говоримо. В першу чергу „Муніципальна варта“ стане додатковим інструментом у руках міської ради», — розповів очільник формування Віктор Репік.

Проте, розгляд питання щодо меморандуму члени виконкому вирішили перенести на наступне засідання. Адже через те, що меморандум не завізували відповідні служби і відділи міської ради, питання захотіли краще вивчити.

«Це питання буде обговорюватися. Тут має бути візування усіх служб. Хотілося б також прочитати статут муніципальної варти. Хочеться почути, як будуть обиратися хлопці до цієї структури. Чи це будуть виключно військові, чи можливо люди без військової служби. Яка відповідальність та підзвітність цієї структури. Це необхідно вивчити і тоді, якщо все буде добре, ніяких проблем не буде», — пояснив член виконкому Руслан Годований.

Ініціативу побратимів підтримав член виконавчого комітету Сергій Артьомов. За його словами, хлопці з «Муніципальної варти» вже показали свою вправність та можливості під час приїзду до Житомира кандидатів у президенти, адже долучалися до охорони правопорядку під час проведення цих зустрічей.

«Хлопці вже працювали по охороні правопорядку. Коли до Житомира приїздили кандидати у президенти, вони радо відгукнулися на заклик міської влади про допомогу та досить непогано відпрацювали. Це яскравий приклад їх роботи. І це лише невелика частина. Основне завдання — це показати мешканцям міста, що вони можуть навести лад у Житомирі», — сказав Сергій Артьомов.

Разом з тим, атошники не приховують бажання у подальшому створити на базі громадського формування комунальне підприємство міської ради, яке допоможе офіційно працевлаштувати частину бійців «Муніципальної варти».

Будьте першим, хто прокоментував "«Муніципальна варта» Безпека житомирян на громадських засадах не влаштовує чиновників"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*