HOVER
IT LAB STUDIO
INNA BILA

Музична лабораторія Бердичева святкує День незалежності (ВІДЕО)

Молодіжні музичні гурти Бердичева вітають місто з Днем незалежності України. Колективи об’єднала творча лабораторія «Живий звук», яка існує в Палаці культури імені. О. Шабельника з 2014 року. Створив музичну лабораторію В’ячеслав Одинець. Чоловік викладає уроки гри на гітарі і допомагає музикантам розкрити себе.

«Творча молодь, яка експериментує у музиці, спілкується, ділиться своєю творчістю», – розповідає В’ячеслав Одинець, керівник музичної лабораторії «Живий звук».

Зараз на базі музичної лабораторії проводять репетиції 7 гуртів і 8 солістів.  Кількість колективів за 6 років постійно змінюється, адже молодь не сидить на місці, їде навчатись. Дехто оновлює склад. Є серед них і досвідчені музиканти –  як-от колектив «Метроном». Зіграти для міста концертну програму «Я для тебе на світі живу, Україно!» з нагоди Дня незалежності зголосились 4 колективи. З часу оголошення карантину, кажуть, це перший вихід у світ.

Гурт «Кварта» – це спільна студентська ідея музикантів-початківців з Бердичева і Житомира. Поки хлопці мають 5 готових композицій для виконання. Грають на власних інструментах, окрім барабанів.

«Музичні інструменти – барабанна установка, альт-саксофон, тенор-саксофон і блок-флейта, туба. Навчаємось в Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І. Огієнка», – розповідає Валентин Симон, учасник гурту «Кварта».

Валентин – бердичівлянин. Навчався грі на тУбі в Бердичівській музичній школі. Гурт, каже, хоч і молодий, але хоче розвиватись і заявляти про себе на різних майданчиках не лише Житомирщини.

«У цьому складі це перший виступ, ми готувались до свята, нас запросили. Саксафоністам по 18, барабанщику 15, мені 16», – каже хлопець.

Керівник музичної лабораторії розповідає: часто молодь з «Живого звуку» обирає рок, іноді реп за напрям гурту. Вони вже провели 4 реп-фестивалі, сподіваються організувати 5-ий. А на осінь – і свято Хеловіну у рок-стилі. Звичайно, якщо карантинних обмежень не буде.

«Щодня у будні це з 7 вечора репетиції, а вихідними по 3 репетиції. Субота-неділя – це 3-5-7 годин», – каже В’ячеслав Одинець.

Створений у 2017-му гурт «Люто пре» виконує альтернативний хіп-хоп, з доданням панку та елементів року.

«На карантині ми не збиралися разом. Тому не було часу зробити якісь нові пісні. Будемо дивувати публіку старими матеріалами», – каже Андрій  Островський, учасник гурту «Люто пре».

Хлопці є дипломантами Міжнародного фестивалю «Пісенний спас» та Всеукраїнського молодіжного фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Кажуть, творчість назавжди змінила їхнє життя.

«Раніше я був імпульсивною людиною більше. А зараз завдяки цій музиці я вже скажемо вигнав своїх демонів. Завдяки музиці я роблю собі віддушину», розповідає Богдан Пухальський, учасник гурту «Люто пре».

«Після репетицій ти уже втомлений, але ти розумієш, що це приємна втома. Звісно, надихає на щось нове, цікаве. Музика взагалі надихає», – додає  Андрій Островський.

Учасники гурту хвалять базу для репетицій в рідному місті і мають чітко окреслені мрії та плани.

«Свій альбом, свої кліпи, виступи, тури. А зараз є палки в колесах, але на те воно і життя, щоб з цим боротися», – каже Богдан Пухальський.

Творча лабораторія «Живий звук» запланувала зробити музичний майданчик на місці колишнього кафе у Палаці культури. А ще, кажуть музиканти, неодмінно не раз здивують Бердичів.


Будьте першим, хто прокоментував "Музична лабораторія Бердичева святкує День незалежності (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*