На Бердичівщині в ОТГ почали закривати школи? (ВІДЕО)

У Семенівській територіальній громаді жителі села Садки обурені наміром депутатів понизити ступінь їхньої сільської школи до початкового рівня. Люди приїхали на сесію відстоювати школу.

«Для нашої школи це означає повне закриття. Якщо старші братики-сестрички будуть переходити в іншу школу, то заберуть і молодших. Це означає, що в початкову школу не буде просто кому залишатись», – каже Ірина Тринчук, директор Садківської школи І-ІІ ступеня Семенівської сільради.

На сьогодні, каже пані Ірина, у школі навчається 48 дітей у 9-ти класах, працює 11 вчителів, 6-ро з них місцеві. Селяни просять відтермінувати оптимізацію школи хоча б на рік, щоб відремонтували дорогу з села.

«Дорога нас шосейна, вона не в хорошому стані і це теж буде заважати тому, як вчасно діти будуть доїздити до школи. Ми були в голови Бердичівської районної адміністрації, яка нам чітко повідомила, що заключено угоду на капремонт дороги в сторону Красівки. Дана угода заключна на 2 роки. Тобто зараз немає можливості довозити наших діток до цієї школи», – каже Лариса Міняйло, член батьківського комітету, бабуся майбутнього першокласника

Батьки теж приїхали відстоювати школу, де навчаються їхні діти.

«У мене двоє діток, коли старшу дитину в мене заберуть на іншу школу, я буду змушена меншу дитину віддати разом зі старшою. Вони в мене закачуються дуже сильно. Хто буде нести відповідальність за те, коли діти будуть їхати по нашій поганій дорозі?» – каже Наталія Савчук, голова батьківського комітету школи у Садках.

У громаді, каже Наталія Савчук, їм запропонували перевести старших дітей навчатись за 18 км у Красівку чи за 14 км у Великі Низгірці.

«В нас школа прекрасна, вона всім забезпечена, вона в нас економна по всьому. Хоча і кажуть, що їдальня на вулиці, але це пару секундочок, вона у нас велика, кухня у нас окрема. Умови у нас прекрасні», – додає жінка.

Ситуація із пониженням ступеню школи стосується навчальних закладів в Тереховому, Іванківцях та Садках. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради Юрій Балюк каже: на громадських слуханнях люди просили не ставити на порядок денний сесії питання про реорганізацію і зміну мережі закладів освіти в ОТГ, рекомендували депутатам направити звернення до органів центральної влади про неприпустимість реорганізації шкіл.

«В вас попереджаю одразу: якості освіти не буде, якщо не буде проголосовано це рішення зараз, ми змушені будемо знову повернутися, бо нас змусить закон повернутись до громадських обговорень. Я ставлю всіх перед фактом: грошей в мене освітянам немає», – каже Юрій Балюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради.

До депутатів звертаються жителі та староста села Садки, щоб зберегли їхню школу. Емоції починають зашкалювати.

«Ви вирішуєте права і свободи людини, дитини, громадянина. Ви маєте не прийняти рішення, а затвердити, якщо вам таке добро дадуть батьки і громада», – каже районний депутат Володимир Білик.

«Це державна політика знищення сільської освіти. До державних органів не тільки ми депутати повинні звернутись, а повинні звернутись всі жителі громади. Якщо можна – до кінця навчального року залишити так, як є», – каже депутат громади Марія Волкова.

Представники райдержадміністрації кажуть: приймуть будь-яке рішення депутатів, адже це рішення громади. 16-ро народних обранців голосують «за», тож доля шкіл визначена.

«Для технічного персоналу, для працівників початкової школи, для її керівництва змін не буде. Школа буде функціонувати, вона не закриє свої двері з 1 вересня. Стоїть питання дошкільнят навчати у цьому навчальному закладі», – каже голова Семенівської ОТГ Наталія Семенюк.

Після початкової школи на вибір батьків старші діти можуть тепер навчатися у Великих Низгірцях чи в Красівці. За словами голови, підвезення учнів  забезпечать за рахунок громади.

Будьте першим, хто прокоментував "На Бердичівщині в ОТГ почали закривати школи? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*