На дорогах Житомирщини запрацювали два автоматичних вагових комплекса

Система автоматичного габаритно-вагового контролю (WIM-комплекси) запрацювала в Україні в повному режимі з 1 жовтня. На сьогодні на трасах по всій країні встановлено 48 WIM-комплексів. 

На Житомирщині такі пункти розміщені поблизу с. Дідовичі Новоград-Волинського району та с. Сінгури Житомирського району.

З 1 жовтня також і зросли штрафи за порушення габаритно-вагових норм — з 8,5 до 51 тисячі грн.

Першим, кому «випала честь» сплатити 51 тисячу гривень штрафу став водій з Запорізької області. Загальна вага автопоїзду перевищила допустимі норми на 39%, тож водій отримав максимальний штраф. Якщо він не сплатить цю суму в 10-денний термін, штраф автоматично подвоїться.

Чотири місяці WIM-комплекси працювали в тестовому режимі і зафіксували 25 166 порушень. Проте водії отримували листи з попередженнями, а не штрафи.

Як працює WIM 

WIM-комплекс фіксує весь транспорт, що проїжджає повз, важить, вимірює габарити, фіксує відстань та навантаження на кожну вісь, а також швидкість та смугу руху. В центр обробки даних автоматично надсилаються дані з ознаками адміністративного порушення.

Обладнання майданчика для зважування в русі монтується по всій ширині дороги. Високочастотне обладнання працює при температурі повітря від −30°С до +40°С, воно захищене від дощу, снігу та перевантажень. Щоб провести всі необхідні заміри, транспорту не потрібно зупинятися.

«В цьому році на дороги виділено більше 65 млрд грн. Основна наша мета – не «кошмарити» бізнес захмарними штрафами, як вважають перевізники, а збереження дорожньої інфраструктури », – говорить в.о. Голови  Укртрансбезпеки Микита  Лагунін.

Актуальні результати зважувань можна відслідковувати на порталі: https://bi.e-transport.gov.ua/ у розділі «Габаритно-ваговий контроль».

Будьте першим, хто прокоментував "На дорогах Житомирщини запрацювали два автоматичних вагових комплекса"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*