«У час війни емоційна стійкість людей не менш важлива, ніж справність зброї захисників. «Лавандовий фестиваль» – це вечір емоційного відновлення з ароматом лаванди. Кожен гість знайде собі щось для наповнення силами та енергією», – саме так кажуть організатори «Лавандового фестивалю», який вже 6-рік поспіль проходить у містечку Пулини на Житомирщині.
Місце проведення – незмінне: територія навколо Громадського центру за адресою вул. Шевченка, 123. О 17 годині 1 липня тут стартують активності фестивалю, що триватиме до 20.00.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/353643715_657505289751170_5407249163208746872_n-731x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/352498850_655489549952744_4959428240419336031_n-1024x768.jpg)
Вартість вхідного квитка для дорослих – 100 гривень, учнівський/пенсійний – 50 грн, діти до 6 років – безкоштовно. Важливо, що діти віком до 10 років можуть відвідати захід лише у супроводі дорослих. Усі виручені від продажу квитків гроші будуть направлені на підтримку дитячих та молодіжних клубів, що функціонують при Пулинському громадському центрі, а також програму «Будинок для вдів», який у громаді реалізують з 2009 року – піклуються про жінок старшого віку, що лишилися без рідних і не можуть самостійно подбати про себе. Таким чином вони мають можливість проживати на І поверсі Центру та отримують увесь необхідний догляд і піклування.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/353055717_655489669952732_1717142810574757871_n-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/353035081_655489733286059_7053446793680021145_n-1024x768.jpg)
Перша лаванда у дворі Громадського центру з’явилася більше 10 років тому. Кілька кущиків привезли і висадили засновники фонду «Місії самарян в Україні» Ненсі та Дон Міллери. У США подружжя проводить традиційні лавандові фестивалі. У 2018-му перший «Лавандовий фестиваль» влаштували і в Пулинах.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/352781291_655489693286063_2430417514834332949_n-1024x768.jpg)
З того часу популярність заходу тільки зростає. Сюди з родинами приходять не лише місцеві жителі, але й їдуть гості з усієї області та сусідніх регіонів. Галявина із лавандовими кущами теж розростається. Зараз їх уже 300, а також є окрема локація для фотосесій.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/352769855_655489746619391_961225857430482115_n-1024x768.jpg)
До речі, так само з року в рік збільшується кількість тих, хто готовий допомагати у підготовці та проведенні фестивалю. Приміром, нині, окрім трьох співробітників Центру, є команда із сотні волонтерів, наймолодшим з яких – 11-12 років. Вони уже провели благоустрій території майбутнього фестивалю, а безпосередньо 1 липня працюватимуть на певних локаціях.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/352752193_655489663286066_2251032065510432742_n-1024x768.jpg)
«Пулинський Громадський центр запрошує відвідувати наш «Лавандовий фестиваль», який із самого початку існування був покликаний популяризувати благодійність та волонтерство серед населення. Після початку повномасштабної війни фестиваль став ще й місцем єднання для людей, які бажають допомогти іншим. За роки проведення для багатьох фестиваль став сімейною традицією. Люди відкривають для себе багатогранні властивості лаванди та закохуються в неї, – акцентує голова Правління Пулинського Громадського центру Надія Сірик. – Цьогоріч ми готуємо лавандові локації для прогулянки та фотозони, лавандові смаколики, сувенірну ярмарку – передбачається багато новинок, майстер-класи для дітей та дорослих, ігрові зони для активних дітей, будуть виступи творчих волонтерів та концерт гурту “ALO COVER BAND», «вільна» гітара та співанки. З 17:00 до 18:30 заплановані майстер-класи та розважальні зони для дітей, а о 18:30 розпочнеться концертна програма. Головна фішка фестивалю – це, звичайно, лаванда, яка представлена у різноманітних сортах та продукції. Лавандова тема прослідковується у всьому і навіть гості намагаються дотримуватися лавандового дрес-коду».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/06/352699062_655489796619386_8590018404760790676_n-1024x768.jpg)
Детальніша інформація щодо програми «Лавандового фестивалю» в Пулинах незабаром з’являтиметься на офіційній сторінці Громадського центру в мережі Фейсбук.
Юлія Демусь
Червень для малечі: куди залучити дитину під час канікул у Житомирі
Будьте першим, хто прокоментував "На початку липня в Пулинах проведуть щорічний «Лавандовий фестиваль»"