На реконструкцію Житомирського драмтеатру потрібно майже 127 млн – актори готові до гастролей

У наступному 2022 році у Житомирському обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги планують розпочати капітальний ремонт. Загальна вартість необхідних робіт складає 126 млн 800 тис грн. Працівники та керівництво театру дуже сподіваються на підтримку обласної ради, тому що проєкт планують здійснити за кошти Державного фонду регіонального розвитку та обласного співфінансування (10%).

“На 2021 рік ми подали документи тільки в програму “Велике будівництво”, а реконструкцію плануємо за кошти Фонду регіонального розвитку на 2022 рік за співфінансування 10% з обласним бюджетом.  Для того, щоб включити на 2022 рік 10% в обласний бюджет ми почали цю роботу набагато раніше. Ми пройшли всі комісії обласної ради з листами, щоб вони нас підтримали і реконструкцію театру включили на 2022 рік. Всі комісії проголосували одноголосно і будуть виступати від корпусу облради з листом до голови держадміністрації. 

Я нещодавно спілкувалася з головою ОДА стосово цього питання, він нас цілком підтримує, але ми не знаємо, скільки на область виділять коштів в Фонді регіонального розвитку. У нас дуже велика сума – 126 млн 800 тис грн на весь театр, і ми не можемо їх отримувати частинами – потрібно на все”, – розповіла генеральна директорка та художній керівник драмтеатру Наталія Ростова.

У театрі планують повністю відремонтувати фойє, замінити вікна, встановити ліфт  для маломобільних груп населення, замінити сценічний комплекс, електрику, звук, водопостачання, водовідведення, вентиляційну систему та інші комунікації, здійснити ремонт залу, замінити стільчики тощо. 

“Ліфт – це була наша перша умова, тому що коли подають на звання національного театру, то найперший пункт вимоги – в театрі повинен бути ліфт.  Театр не реконструювали вже 60 років”, – зауважила Наталія Ростава.

Вона також запевнила, що всі документи на здійснення капремонту вже готові – незабаром подаватимуть у ДФРР. Як працюватиме театр під час омріяного ремонту, поки остаточно не вирішили. Проте не закриватимуться – гастролюватимуть.

“Ми ще остаточно не вирішили, де працюватиме театр під час реконструкції приміщення, але обговорювали, що це може бути в Бердичеві, чи в філармонії, адже коли їхнє приміщення ремонтували, то ми давали філармонії дні для виступу колективів, щоб вони зробили план. У Черняхові також є дуже гарний палац культури – будемо гастролювати”, – поділилася генеральна директорка драмтеатру. 

Будьте першим, хто прокоментував "На реконструкцію Житомирського драмтеатру потрібно майже 127 млн – актори готові до гастролей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*