«На той момент була саме така ціна»: Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА пояснив, «чому апарат для ПЛР-діагностики» купили на 70% дорожче

У програми «Гроші» вийшов сюжет про те, що для Житомирщини придбали неякісний китайський апарат для ПЛР-діагностики, який дорожчий на 70% від якісного європейського. Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик запевнив, що у всьому винний  ринок, на той момент іншої ціни на апарат не було.

У розслідуванні програми «Гроші» зазначається, що для Житомирської обласної лікарні придбали китайський апарат за 1 332 000 грн, який робить один тест за 40 хв. В той час, коли одна з торговельних мереж придбала для українських лікарень 12 французьких апаратів ПЛР-діагностики, за які благодійники заплатили трохи більше 800 тис грн, і цей апарат за 2 години може дати результат 85 проб. А це означає, що обладнання, яке придбали у Житомирську обласну лікарню, на 70 % дорожче, та ще й працює він в 34 рази повільніше.

«На сьогоднішній день лабораторія працює, і завдяки цьому апарату всі обстеження на сьогоднішній день безкоштовні. Крім того, залучено до півмільйона позабюджетних коштів для ремонту лабораторії. З приводу ціни на апарат — це ринок, заклад провів закупівлю по переговорній процедурі, на той момент була саме така ціна, за яку купили апарат», – зауважив Микола Суслик.

Підсумковий брифінг заступниці голови ОДА Наталії Остапченко щодо ситуації по коронавірусу в Житомирській області

Posted by Житомирська ОДА on Thursday, 28 May 2020

Будьте першим, хто прокоментував "«На той момент була саме така ціна»: Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА пояснив, «чому апарат для ПЛР-діагностики» купили на 70% дорожче"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*