На удачу та успіх: житомирянка Ірина Панченко творить грошові дерева (ФОТО)

Майстриня Ірина Панченко створює вироби ручної роботи, серед яких – квіти, віночки та бантики з атласних стрічок, різдвяні віночки та пасхальні корзини, а ще пошиття різних речей на замовлення – новорічні костюми, сукні для мами й доньки або для дівчинки і ляльки, та навіть – вігвам.

Крім цього, житомирянка опанувала ще одну цікаву техніку і тепер у неї також є сувенірні картини з монет. Справжні грошові дерева та скрині зі скарбами робить вже кілька місяців, хоча вперше спробувала ще два роки тому.

«Просто десь побачила, захотілося зробити самій щось подібне, але майстер-класів не дивилась, – зізнається Ірина Панченко. – Робила, як сама зрозуміла, але вийшло ніби непогано. Це ж лише одне з моїх захоплень. Для картин використовую основу з рамкою, монети, фарби, лак, клей, лляний шнур. На одну роботу витрачаю кілька годин, а от куди більше часу йде на вичікування, поки все підсохне, але результат того вартий. Залежно від кількості використаних матеріалів й часу, формую вартість картини, хоча, фактично, ціну доводиться навіть занижувати».

Монети майстриня використовує переважно вітчизняні, різного номіналу. Щоправда, для «рибки», «винограду» або «скриньки» краще підходять лише 10-ти копійчані. Такі роботи – довговічні, можуть прикрашати оселі, офіс чи робочий стіл. У догляді невибагливі – достатньо просто протерти від пилу і знову сяють.

«Одного разу робила з монет, які сестра привезла з Польщі. До речі, вона просила зробити картину на подарунок знайомому поляку, йому дуже сподобалось, – продовжує пані Ірина. – У мене в планах зробити велику картину, де зможу використати монети, які були раніше у використанні, а також і з інших країн. Крім польських, маю ще російські, центи, білоруські, індійські, радянські, яким майже 100 років. Скільки монет йде на роботу не рахую. Головне, щоб картина мала завершений вигляд. Сюжет обираю для картини за настроєм або на замовлення, а іноді приходить натхнення зробити те, що раніше не робила. Монети силіконовим клеєм кріплю на композицію з лляного шнура, яким створюю усі додаткові елементи».

Варто зазначити, що грошові дерева з монет – не лише красивий та оригінальний предмет інтер’єру, вони мають сильну енергетику і вважаються символом багатства й успіху.

текст Юлія Демусь

фото Віра Чередніченко

Будьте першим, хто прокоментував "На удачу та успіх: житомирянка Ірина Панченко творить грошові дерева (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*