На виборчій дільниці Житомира грубо порушили закон: перенесли бюлетені в інше приміщення (ВІДЕО)

Один із журналістів зафіксував на відео, як на виборчій дільниці за адресою БОС 1/127 (підлітковий клуб «Фортуна») члени ДВК рахували бюлетені не там, де відбулося голосування, а зовсім в іншому приміщенні. Працівники комісії мотивували це тим, що їх з приміщення для голосування нібито вигнав орендодавець. Між тим це грубе порушення виборчого законодавства.

Стаття 250. Порядок підрахунку голосів на виборчій дільниці

Підсумкове засідання дільничної виборчої комісії розпочинається після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці і проводиться у тому самому приміщенні, де відбувалося голосування. Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Закон не даремно регламентує цей момент. Адже переміщення бюлетенів в інше приміщення чи навіть іншу кімнату відкриває додаткові можливості для фальсифікації результатів волевиявлення виборців. Зокрема, частину бюлетенів можна знищити та/або вкинути додаткові бюлетені Отже, такі дії членів комісії можуть бути підставою для скасування результатів виборів на даній виборчій дільниці.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "На виборчій дільниці Житомира грубо порушили закон: перенесли бюлетені в інше приміщення (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*