Останнім часом у соціальних мережах доволі популярними стали публікації щодо реєстрації та негайного отримання коштів від міжнародних організацій та держави. 99% таких публікацій є фейковими, створеними шахраями з метою збагачення. Відтак у правоохоронних органах вкотре закликають громадян довіряти лише офіційній інформації та бути обережними під час надання конфіденційних даних в онлайн-форматі та довіряйте інформації лише з офіційних джерел.
На жаль, жителі області все ще потрапляють на гачок шахраїв у прагненні отримати додаткові грошові виплати. Перейшовши за фейковими посиланнями, вони потрапляють на сайти, візуально схожі на банківські сторінки або державні електронні сервіси. У результаті надають шахраям всі особисті відомості, що дозволяють отримати доступ до їх рахунків.
Днями 41-річна житомирянка скористалася у месенджері «Telegram» активним посиланням, яке мало допомогти зареєструватися на офіційному ресурсі «ЄДопомога». Натомість після введення банківських реквізитів втратила з власного рахунку понад 5 тисяч гривень.
Водночас 58-річна жителька Бердичівському району виявила в «Telegram» чат-бот щодо оформлення громадянам соціальної виплати від держави. Перейшовши за посиланням, жінка підтвердила вхід у мобільний застосунок свого банку, а згодом виявила списання 54 тисяч гривень з рахунків.
Обидві жінки, перейшовши за фейковими посиланнями, потрапляли на сайти, візуально схожі на державні електронні сервіси. Однак надавши там всі особисті відомості, вони по-суті дали доступ до рахунків шахраям.
За обома випадками відкриті кримінальні провадження. Тривають відповідні перевірки.
Правоохоронці ж нагадують, що назва чату у месенджері, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли у нього з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.
Офіційний сайт ЄДопомога має адресу https://edopomoga.gov.ua/ Тут ви можете дізнатися про грошову допомогу від держави, виплати міжнародних організацій та надання волонтерської допомоги. Там же вказані й офіційні сторінки у соціальних мережах.
Нагадаємо також, що телефонні шахраї вигадали нову схему ошуканства.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині дві жінки, намагаючись отримати допомогу від держави, втратили майже 60 тис. грн"