На Житомирщині дві жінки, намагаючись отримати допомогу від держави, втратили майже 60 тис. грн

Останнім часом у соціальних мережах доволі популярними стали публікації щодо реєстрації та негайного отримання коштів від міжнародних організацій та держави. 99% таких публікацій є фейковими, створеними шахраями з метою збагачення. Відтак у правоохоронних органах вкотре закликають громадян довіряти лише офіційній інформації та бути обережними під час надання конфіденційних даних в онлайн-форматі та довіряйте інформації лише з офіційних джерел.

На жаль, жителі області все ще потрапляють на гачок шахраїв у прагненні отримати додаткові грошові виплати. Перейшовши за фейковими посиланнями, вони потрапляють на сайти, візуально схожі на банківські сторінки або державні електронні сервіси. У результаті надають шахраям всі особисті відомості, що дозволяють отримати доступ до їх рахунків.

Днями 41-річна житомирянка скористалася у месенджері «Telegram» активним посиланням, яке мало допомогти зареєструватися на офіційному ресурсі «ЄДопомога». Натомість після введення банківських реквізитів втратила з власного рахунку понад 5 тисяч гривень.

Водночас 58-річна жителька Бердичівському району виявила в «Telegram» чат-бот щодо оформлення громадянам соціальної виплати від держави. Перейшовши за посиланням, жінка підтвердила вхід у мобільний застосунок свого банку, а згодом виявила списання 54 тисяч гривень з рахунків.

Обидві жінки, перейшовши за фейковими посиланнями, потрапляли на сайти, візуально схожі на державні електронні сервіси. Однак надавши там всі особисті відомості, вони по-суті дали доступ до рахунків шахраям.

За обома випадками відкриті кримінальні провадження. Тривають відповідні перевірки.

Правоохоронці ж нагадують, що назва чату у месенджері, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли у нього з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Офіційний сайт ЄДопомога має адресу https://edopomoga.gov.ua/ Тут ви можете дізнатися про грошову допомогу від держави, виплати міжнародних організацій та надання волонтерської допомоги. Там же вказані й офіційні сторінки у соціальних мережах.

Нагадаємо також, що телефонні шахраї вигадали нову схему ошуканства.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині дві жінки, намагаючись отримати допомогу від держави, втратили майже 60 тис. грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*