На Житомирщині хочуть заборонити діяльність УПЦ (МП): деталі проєкту рішення 

На Житомирщині можуть заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату. Із відповідною пропозицією виступив депутат обласної ради Сергій Крамаренко.

«Прошу винести на розгляд чергової сесії Житомирської обласної ради проєкт рішення “Щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (московського патріархату)”. Проєкт рішення із додатками додається», – йдеться у листі заступнику голови облради Володимиру Ширмі. 

У коментарі журналістам «Times.ZT» Сергій Крамаренко пояснив, чому проєкт про заборону діяльності УПЦ (МП) на території Житомирщини підготували саме зараз:

«Рішення із забороною діяльності УПЦ (МП) зріло вже давно. Просто зараз сесія обласної ради проводиться рідко, десь раз у півроку, тому я вирішив це питання саме зараз винести на розгляд, бо невідомо, коли буде сесія обласної ради в новому році. Сам проєкт рішення передбачає звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, з метою внесення на законодавчому рівні заборони діяльності УПЦ (МП). 

Для прикладу, у нас така заборона була на деякі ЗМІ, які використовували пропаганду, тому на них наклали санкції, заборонили трансляцію, бо наша держава захищає свій інформаційний простір. І тут та сама ситуація, тільки на духовному фронті, бо ми чуємо проповіді з виправдовування війни та применшенням ролі росії в ній».

З початку року близько 50-ти релігійних громад прийняли рішення про вихід з УПЦ (МП), проте, за словами Сергія Крамаренка, вони зіткнулися з організаційними складнощами:

«Також в цьому проєкті є декілька окремих пунктів окрім цього звернення. Ми стикнулися з тим, що деякі громади, які підпорядковувалися УПЦ (МП), вони виявили бажання перейти до іншої церкви, і вони стикаються з організаційними складнощами навіть у нас на рівні області. Тому ми додали до цього проєкту рекомендацію органам місцевого самоврядування сприяти такому переходу. Тобто, якщо громада виявила такий інтерес, то місцева влада зобов’язана допомогти їм з переходом. Організувати, провести збори, зібрати документи, зробити відповідні протоколи, тощо».

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити діяльність УПЦ (МП).

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині хочуть заборонити діяльність УПЦ (МП): деталі проєкту рішення "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*