Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models

На Житомирщині квітують садові троянди (ФОТО)

На Житомирщині квітують садові троянди (ФОТО)

Садові, кімнатні або призначені спеціально для зрізання в букети (відрізняються видовженою формою бутона) – це основна класифікація троянд. Втім, загалом у світі наразі відомо про понад 150 видів та 30 000 сортів троянд – білі, жовті, бордові, оранжеві, рожеві, червоні та їх відтінки. Щороку стає приблизно на 100 найменувань більше. Це найпопулярніші квіти, які вирощують здавна. Про троянди можна знайти згадку в Біблії.

У природі дикі рози (шипшина) мають лише п’ять пелюсток, більша їх кількість є результатом культивації та штучного виведення сортів.

Для озеленення ландшафтів виводяться квіти з гарним листям і сильними кущами. Існують види, стійкі до холодів або посухи, є навіть вічнозелені рослини, які широко розповсюджені в Південно-Східній Азії. Крім цього, можна знайти їстівні різновиди троянд, які використовуються під час приготування мармеладу, тістечок, тортів або салатів.

У парфумерії застосовують трояндову олію. Для цього на плантаціях пелюстки збирають вручну з самого ранку, коли вони насичені вологою і висока концентрація ефірної олії. Для отримання однієї краплі такої олії знадобиться до 30 бутонів, а на 1 кг олії необхідно 3-3,5 т пелюсток червоної троянди чи 5 т білої, у той час один працівник за робочий день може зібрати до 50 кг.

Найбільший трояндовий сад – сад Фінечі (7,5 тисяч видів троянд), знаходиться в Італії. Найвищий кущ квітів у віті досягнув семи метрів у висоту. На стіні собору в Хільдесхаймі у Німеччині росте кущ троянд, вік якого – 1000 років. Йому вдалося вціліти під уламками та відновитися знову після бомбардування будівлі у 1945 році.

Найбільшу троянду – діаметр 83 см, виростили у Каліфорнії. Рожеві квіти «Гран Сьєкль» з перловим відливом можуть виростати до 20 см в діаметрі, бутони «Поль Нерон» мають розмір від 12 до 20 см, абрикосові квіти «Полька» – 16 см, «Пароле» – 14-19 см.

Бутони найменших троянд мають розмір рисових зернят. Приміром, троянда «Сі» до розкриття має бутон 5 мм, а після – квітку діаметром 1 см. Цей сорт вивів індійський ботанік Судхір Хетават, експериментуючи із сортом «Петіт Полі», суцвіття якого мають розмір від 3 до 4 см. Він помістив рослину у сильне магнітне поле, що обмежувало її зростання.

Найбільший «букет» з 156 940 троянд червоного, жовтого і рожевого кольорів був представлений в одному з торгових центрів Франкфурта-на-Майні у 2005 році. Він став рекордним і був занесений у книгу Гіннеса.

Найдорожчою називають троянду сорту «Джульєтта», яку представили у 2006 році, а до цього британський селекціонер Девід Остін витратив 15 років і 5 млн доларів, щоб вивести її. Бутон має блідо-рожеве та жовтувате забарвлення, а в середині пелюстки утворюють складний візерунок. Ціна однієї квітки — 25 доларів. Дещо дешевший – сорт «П’єр де Ронсар», з кремово-рожевими пелюстками, що був виведений французькою садівницею Марією-Луїзою Мейан в 1985 році та названий на честь поета XVI століття.

Юлія Демусь

Полуничний сезон на Житомирщині у розпалі (ФОТО)

Чебрець та польові квіти: Зелені свята на Житомирщині (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині квітують садові троянди (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*