На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

На початку цього тижня у Бердичеві до реанімаційного відділення Центральної міської лікарні доставлено дитину 2019 року народження, яка отруїлася чадним газом.

За інформацією Бердичівського МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області, немовля знаходилося у приватному будинку, і отруїлося продуктами горіння твердопаливної печі. Лікарі своєчасно надали допомогу, тому наразі життю малечі нічого не загрожує, з реанімації її перевели  у дитяче відділення.

 Чадний газ недарма називають тихим вбивцею,  він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню, не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу до свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратися чадний газ. Чадний газ небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він робить нездатним гемоглобін розносити кисень по організму, через це людина гине, як від задухи.

Рятувальники Житомирщини закликають слідкувати за маленькими дітьми та подбати про безпеку своєї оселі, щоб не сталося біди:

Як вберегтись від отруєння:

  1. Тримайте відкритою кватирку (чи встановлюйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами.
  2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах (ДВК). Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час використання газових приладів.
  3. Не користуйтеся електровитяжкою (та взагалі її не встановлюйте!) у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ, не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні.
  4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга.Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках — має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я — це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
  5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в т.ч. зі справною автоматикою безпеки.
  6. Не користуйтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
  7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів (ДВК). Вони повинні бути цілими і незасмічені. При необхідність звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту ДВК. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше раз на місяць оглядайте димові канали.

Симптоми отруєння чадним газом:

Як допомогти постраждалому при отруєнні чадним газом:

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*