На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

620x414 1 0d3ef174dc95ad15b1c28a2f83516ef6 2120x1415 0xc0a839a2 19616726551491939735 - На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

На початку цього тижня у Бердичеві до реанімаційного відділення Центральної міської лікарні доставлено дитину 2019 року народження, яка отруїлася чадним газом.

За інформацією Бердичівського МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області, немовля знаходилося у приватному будинку, і отруїлося продуктами горіння твердопаливної печі. Лікарі своєчасно надали допомогу, тому наразі життю малечі нічого не загрожує, з реанімації її перевели  у дитяче відділення.

 Чадний газ недарма називають тихим вбивцею,  він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню, не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу до свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратися чадний газ. Чадний газ небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він робить нездатним гемоглобін розносити кисень по організму, через це людина гине, як від задухи.

886156fc4d5b1435bf24966801e61 - На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

Рятувальники Житомирщини закликають слідкувати за маленькими дітьми та подбати про безпеку своєї оселі, щоб не сталося біди:

Як вберегтись від отруєння:

  1. Тримайте відкритою кватирку (чи встановлюйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами.
  2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах (ДВК). Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час використання газових приладів.
  3. Не користуйтеся електровитяжкою (та взагалі її не встановлюйте!) у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ, не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні.
  4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга.Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках — має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я — це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
  5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в т.ч. зі справною автоматикою безпеки.
  6. Не користуйтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
  7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів (ДВК). Вони повинні бути цілими і незасмічені. При необхідність звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту ДВК. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше раз на місяць оглядайте димові канали.

Симптоми отруєння чадним газом:

58a83befdfcc4c277b584d4f30ef3dd3 1 - На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

Як допомогти постраждалому при отруєнні чадним газом:

bbb2293a31d09b2b0e7d784ed7d36b2a - На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині немовля отруїлося чадним газом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*